"אני עומדת ורואה"

ראש מועצת שלומי: "יש מנהרות של חיזבאללה בגבול הצפון"

לדברי ראש המועצה המקומית שלומי בגליל אין מנוס ללחימה קרקעית בלבנון, כדי להבטיח את ביטחון התושבים. במקביל, עדויות על מנהרות של חיזבאללה - גם בגבול הצפון (מלחמה)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
חילופי אש בגבול לבנון (צילום: איל מרגולין/פלאש 90)

מלחמת חרבות ברזל - הזירה הצפונית: בעוד עיקר המערכה בשלב הזה הוא מול חמאס ברצועת עזה, ובמקביל תקיפות בלבנון, בעיקר בתגובה לשיגורים של חיזבאללה, התושבים בצפון מתוסכלים וחוששים.

היום (שלישי) אמר ראש המועצה המקומית שלומי, בגבול הצפון, כי הוא יודע שחיזבאללה עושה שימוש במנהרות גם בצפון. את הדברים אמר בריאיון לתכנית 'בחצי היום' בכאן רשת ב'.

גבי נעמן, ראש המועצה, הוסיף ואמר שלדעתו לא תהיה ברירה זולת כניסה קרקעית ללבנון, כדי להשרות תחושת ביטחון גם עעל תושבי הצפון. לדבריו, הסתפקות בפתרון דיפלומטי תחרוץ לתושביו גורל דומה לזה שבו היו תושבי הדרום.

בנוסף, אמרה במשדר של כאן רשת ב, ויקה וגנר, תושב שלומי שחזרה ליישוב, כי "יש סרטונים שבהם רואים ושומעים מנהרות שחופר חיזבאללה".

לדבריה, "אני עומדת על גג הבית ורואה את לבנון. היכולות של חיזבאללה הן יכולות פי עשרה מעזה. אני מצפה לפעולה ישראלית שתגן עלינו מפני חיזבאללה".

הבוקר תקפו מטוסי קרב של חיל האוויר תשתיות טרור בהן פעלו מחבלי ארגון הטרור חיזבאללה במרחב הכפר יארון שבשטח לבנון. בתוך כך, דובר צה"ל אישר כי צה"ל תקף במהלך הלילה תשתית צבאית של צבא סוריה בתגובה לשיגורים אמש לעבר שטח ישראל.

בנוסף, זוהו לפני זמן קצר שני שיגורים שחצו משטח לבנון לעבר מרחב שלומי. במועצת שלומי עדכנו כי מוקדם יותר היום נפלו ביישוב שני טילי נ"ט ונגרם נזק.

על פי ההודעה, טיל אחד התפוצץ ליד בנין קומות הנזק קטן לרכוש. יש לציין כי האזעקה איננה פועלת מול טילי נ״ט ולכן היא לא הופעלה הבוקר.

ראש המועצה גבי נעמן מסר: "זהו אירוע חמור מאד ובנס לא נגרם נזק פיזי לתושבים. הירי הבוקר ממחיש את הסכנה הרבה במצב הנוכחי לתושבי שלומי. אנו לא נסכים לחיות במצב זה בשום אופן".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות