"אין להם לאן לחזור"

דיווח מעניין: אלו המדינות שיקלטו את הפלסטינים מעזה?

שלום ירושלמי חושף כי למרות ההצהרות הרשמיות בישראל, מתנהלים מגעים עם מדינות שונות על קליטת פלסטינים מרצועת עזה בתמורה לסיוע כספי וצבאי (חדשות)

דוד הכהן | כיכר השבת |
(צילום: Abed Rahim Khatib/Flash90)

שלום ירושלמי חושף הבוקר (שישי) ב'זמן ישראל' כי ישראל במגעים עם רואנדה וצ'אד על קליטת עשרות אלפי מהגרים פלסטינים מעזה. שתי המדינות הביעו הסכמה בסיסית להמשך הדיון, בניגוד למדינות אחרות שסירבו עקרונית ולא נעשתה אליהן פנייה נוספת.

הוא ציטט גורם מדיני האומר כי המשא ומתן מתנהל במוסד ובמשרד החוץ בימים אלה. "העסק מאד מורכב. אנחנו חייבים לקדם את האפיק הזה, אבל להיזהר מאוד מהתגובות בעולם וגם מהחשש שזה יתפרש כמו טרנספר ולא הגירה מרצון. לכן אנחנו עובדים עם ייעוץ משפטי צמוד".

לדברי הגורם הבכיר, בישראל גובש מנגנון שעל פיו עובד המשא ומתן עם שתי המדינות. העיקרון הוא לתת מענק כספי נדיב לכל פלסטיני שיביע רצון להגר מעזה, יחד עם סיוע נרחב למדינה הקולטת, בכלל זה סיוע צבאי.

מדובר בדיווח מעניין בעיקר לנוכח התנגדות ארה"ב לכל מהלך של הגליית פלסטינים מרצון, מה שגם הוביל להכחשה רשמית בישראל, כי "ישראל לא מנהלת משא ומתן עם אף מדינה על הגירה מרצון. אנחנו לא בלופ ולא שמענו על זה. אף מדינה לא תקלוט עזתים. לא מיליון ולא חמשת אלפים".

אך למרות התנגדות העולם, גורם בקבינט אמר לזמן ישראל כי "אחרי שיבחנו את כל האופציות, יבינו שאין שום פתרון לתושבי עזה חוץ מהגירה. אין להם היום לאן לחזור. עזה הרוסה ואין לה עתיד כי היא תהיה סגורה מכל הכיוונים, וישראל כבר לא תסייע לה לעולם".

(צילום: פלסטיני, מתוך הרשתות החברתיות)
בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר