תוקעים מקלות בגלגלי הפיוס?

הזוי: משרד הפנים מונע מאנשי דת מוסלמים להשתתף בטקסי שלום

רבנים, אימאמים, שייח'ים ועוד מנהיגי דתות, הוזמנו היום לטקס שינסה להרבות שלום ולהסביר את הצד הישראלי למה שקרה בשביעי לאוקטובר, אך למרות, הרצון הטוב של כל הצדדים והידיעה כי כינוס כזה יכול להועיל מאוד למאמצי ההסברה הישראלית, משרד הפנים החליט למנוע מאנשי דת מוסלמים להשתתף בכינוס - ולמה? למשרד הפנים הפתרונים | כל הפרטים (חדשות בארץ)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
רבנים עם אימאמים | תמונת אילוסטרציה (צילום: ארכיון 'כיכר', הסטרייט טיימס, סינגפור)

במקביל למאמץ המלחמתי הצבאי, נעשים כל העת ניסיונות מטעם גורמים ממשלתיים וחברתיים, לחבר את העולם למצוקה אותה חוותה ישראל, כדי שהעולם יבין את גודל המשבר שחוותה המדינה כולה בשביעי לאוקטובר. אך מתברר שיש כאלו המנסים לתקוע מקלות בגלגלי האחווה ועושים זאת תחת חסות ממשלתית.

ל'כיכר השבת' נודע, כי היום (שני) אמור להתקיים יום עיון מיוחד של פורום מנהיגי דתות, בשיתוף עם משרד הפנים וגורמים נוספים, שכולל סיור ביישובי העוטף, שיח ולמידה משותפת בין מנהיגי דתות מהיהדות, האיסלאם, הנצרות ועוד.

מדובר באירוע חריג ושונה בנוף הישראלי, ולאור הצלחות עבר של הכנסים הללו, המארגנים הפרטיים היו אופטימיים שיצליחו לשנות את השיח בחברה הערבית, ולנסות לגרום להם להבין את הטראומה שעבר הציבור בישראל ולהשחיז להם את ההבנה, כי המצב הקיים לא יכול להמשיך, כי בכך יש סכנה קיומית למדינת ישראל ולעם היהודי.

אך דא אקע, למרות הרצון הטוב של הצדדים והניסיון לבנות אמון ולייצר משהו חדש, יש מי שמנסה לתקוע מקלות בגלגלי האחווה, והוא מונע באופן שרירותי ולא מובן למנהיגי דתות (אימאמים ושייחים. ח"ב) מוסלמים, ומונע מהם להשתתף בסיור וכן להתראיין.

מדובר בנציגי משרד הפנים שהודיעו לאימאמים ולשייחים, כי אסור להם כאמור להשתתף בסיור ואף להתראיין, זאת בתואנות מוזרות כביכול הם דואגים לשלומם.

יצוין, כי משרד הפנים משלם את משכורתם של אותם שייחים ואימאמים ולמרות רצונם העז להרבות שלום ואחווה עם היהודים אחרי אירועי השביעי באוקטובר, משרד הפנים מונע מהם הלכה למעשה לבטא את האחווה הזו ואת הרצון הטוב שלהם, כביכול הם דואגים לשלומם (טענה שהתבררה כמופרכת לנוכח סירוב אנשי אגף עדות במשרד הפנים לתת אישור לאימאמים המוסלמים להשתתף בסיור ולהתראיין בעילום שם כשלא נשקפת שום סכנה לשלומם. ח"ב).

'כיכר השבת' פנה אל משרד הפנים, כדי לקבל את תגובתו וכך הוא מסר: "משרד הפנים תומך בקידום הסובלנות והחיים המשותפים בין הדתות בעתות שגרה ובחירום. מאז פרוץ מלחמת חרבות ברזל יזם המשרד - באמצעות אגף עדות דתיות במינהל לתפקידים מיוחדים, פעילויות לחיזוק הסובלנות הבין דתית בישראל והלכידות בקרב כל הדתות כגון פעילות בין דתית בערים המעורבות, התנדבות בחמל"ים, ביקור בבתי חולים ואף ערך סיור ותפילה משותפת בכפר עזה וכן יזם את הקרנת סרטון הזוועות של מעשי החמאס בקרב עשרות מנהיגי דת אשר התראיינו בכל אמצעי התקשורת השונים במטרה לבצע הסברה מיטבית בעד מדינת ישראל ונגד פעולות הזוועה של החמאס. אנו נוסיף ונפעל למען הסובלנות והחיים המשותפים בישראל בשגרה ובחירום".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר