שני מחבלים נעצרו

פיגוע משולב ברעננה: מחבל דקר ודרס לפחות 17 בני אדם; נקבע מותה של הפצועה אנוש

פיגוע במספר זירות בעיר רעננה | על פי החשד, מחבל גנב רכב, דקר אישה כבת 70 שנפצעה אנוש ונפטרה מפצעיה בבית החולים, ויצא למסע דריסות - כשהוא מחליף לפחות שלושה רכבים | 17 בני אדם נפצעו - 3 במצב קשה ו-8 במצב בינוני | החשוד, תושב חברון נעצר, כעבור חצי שעה, נעצר מחבל נוסף (חדשות בארץ)

קובי רוזן | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-ה' בשבט תשפ"ד | 15.01.24
אחת הזירות ברעננה (צילום: רשתות חברתיות, לפי סעיף 27א)

פיגוע משולב בעיר רעננה: בשעות הצהריים (שני) התקבלו קריאות במוקדי חירום על מספר זירות דריסה בעיר רעננה. לפחות 17 בני אדם נפצעו, בהם אחת במצב אנוש, שנפטרה כעבור שעה בבית החולים. כעבור שעה קלה התברר כי מדובר בפיגוע משולב. של דקירה ודריסה.

ממרכז רפואי מאיר נמסר: "לצערנו הפצועה שהגיעה במצב אנוש אחרי פציעת דריסה נפטרה מפציעה למרות מאמצי ההחייאה ממושכים".

לדברי המשטרה: "מדובר בחשד לפיגוע דריסה, בה חשוד ברכב גנוב דרס מספר אזרחים ועפי גורמי רפואה פונו 13 פצועים אל בתי החולים. האירוע החשד באירוע מתגלגל בו החשוד החליף 3 כלי רכב במהלך האירוע".

על פי המשטרה: החשוד, תושב חברון - נוטרל ונעצר וכעת שוטרי מחוז מרכז סורקים בזירה וסביבותיה להסרת חשד נוסף".

נכון לעכשיו (15:00) האירוע טרם הסתיים ובמשטרה קיים חשד שישנו חשוד נוסף, קרוב משפחה של המחבל, שמסתובב עדיין בעיר, מסוקים הוזנקו לאוויר לחפשו. עדכון ממפקד המחוז (15:18): שני המחבלים החשודים בפיגוע נעצרו. המפכ"ל שהגיע לאחת הזירות אמר: "יכול להיות עוד מפגעים נוספים. כרגע, הצלחנו לשים יד גם על המחבל השני. שניהם קרובי משפחה, תושבי שטחים שהגיעו למקום בצורה לא חוקית''.

בהערכת מצב שקיים מפקד מחוז מרכז - ניצב אבי ביטון בזירה, הוא הטיל את החקירה על היחידה המרכזית של המחוז בשיתוף פעולה עם שב"כ.

מסוקים הוזנקו לחיפושים ברעננה (צילום: רשתות חברתיות, לפי סעיף 27א)

מתקשורת שב"כ נמסר: "את הפיגוע המשולב ברעננה ביצעו שני מפגעים אשר נעצרו ע״י הכוחות בשטח:

1. אחמד זידאת, בן 25, תושב בני נעים/יתיר.

2. ⁠מחמוד זידאת, בן 44, תושב בני נעים/יתיר.

השניים קרובי משפחה, שוהים בלתי חוקיים בישראל ומנועי כניסה על רקע היותם שוהים בלתי חוקיים מספר רב של פעמים. השניים הועברו לחקירת שב״כ. חקירת הפיגוע נמשכת".

מעיריית רעננה מסרו כעת (15:50): "תושבות ותושבים יקרים, סמוך לשעה 13:30 אירע ברעננה פיגוע דריסה משולב, במסגרתו נפצעו נכון לשעה זו 18 בני אדם ונקבע מותה של פצועה נוספת. עם קבלת הדיווח הוזעקו לזירות כלל כוחות הביטחון העירוניים, כולל משטרה וכוחות מיוחדים, אשר הגיעו לשטח תוך דקות והעניקו טיפול לנפגעים. נתפסו 2 חשודים בביצוע המעשים. עיריית רעננה פתחה חמ"ל חירום דקות לאחר האירוע, וראש העיר חיים ברוידא, שסייר בשטח בין הזירות, קיים הערכת מצב עם כל גורמי הביטחון, משטרת ישראל וצוותי העירייה. כוחות הביטחון נמצאים בכל רחבי העיר בפריסה מתוגברת, כולל בקרבת מוסדות חינוך. הציבור מתבקש להישאר עירני ולהקשיב להנחיות צוותי הביטחון. אנו נמשיך ונעדכן בכל נושא".

האירוע המתגלגל התחיל כאשר מחבל ערבי דקר נהגת - השתלט על רכבה ופתח במסע דריסה, בו הוא פצע עוד מספר אנשים - במקומות שונים בעיר, לאחר מכן גנב עוד רכב והמשיך במסע הדריסה, עד שהוא נוטרל בידי כוחות הביטחון.

באירוע היו מעורבים שני מחבלים, כאשר עוד לא ברור מי ביצה מה, מה שכן ברור, הוא שמדובר בשני פלסטינים תושבי הכפר בני נעים סמוך לחברון, שהיו מנועי כניסה לישראל על ידי שב"כ. המחבלים קרובי משפחה ושמם הוא - מחמוד ואחמד זידאת, בני 22 ו-44.

דוברות איחוד הצלה - מחוז מרכז: "צוותי הרפואה של איחוד הצלה מעניקים בדקות אלו סיוע רפואי ראשוני למספר נפגעים (בשתי זירות) ברעננה. בשלב זה כלל הנפגעים בהכרה מלאה. תעודכנו בהמשך". תניה קוחר סגנית ראש סניף איחוד הצלה ברעננה מסרה: "הגעתי לשתי הזירות ברחוב החרושת וברחוב אחוזה ויחד עם מספר רב של חובשים ופרמדיקים של איחוד הצלה הענקנו סיוע ראשוני לנפגעים שפונו לבתי החולים במצבים שונים".

אברהם וצבי רוזובסקי שני אחים שמתנדבים כחובשים באיחוד הצלה ברעננה מסרו: "היינו בסמיכות למקום והגענו בתוך כדקה מקבלת הקריאה לזירה שם הענקנו סיוע ראשוני (תוך עצירת הדימומים) לנהגת שנפצעה אנושות. למרבה הצער נמסר לנו כי נקבע מותה בבית החולים. כמו כן: בסיוע חובשים נוספים הענקנו סיוע רפואי ראשוני למספר נפגעים נוספים במצבים שונים (חלקם נערים שיצאו מבית הספר שבסמוך). יחידת חוסן של איחוד הצלה העניקה סיוע למספר נפגעי חרדה".

תחילה נמסר מדוברות מד"א כי "בשעה 13:34 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון, על 3 פצועים ברחוב החרושת ברעננה. מדיווח ראשוני בלבד !!! חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים במקום טיפול רפואי ל-3 פצועים בהכרה, במצב קל עד בינוני".

כעבור דקות ספורות נמסר "עדכון לאירוע ברחוב החרושת ברעננה", לפיו, "חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח מאיר, גבר כבן 66 במצב בינוני, עם פציעה חודרת ו-2 הולכי רגל במצב קל מטופלים במקום".

בהמשך, התברר כי ישנה זירה נוספת ונמסר: "בשעה 13:44 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על כ-8 הולכי רגל שנפגעו מרכב ברחוב אחוזה פינת דרך ירושלים ברעננה. מדיווח ראשוני בלבד - חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים במקום טיפול רפואי ל-8 פצועים בדרגות פציעה שונות".

מהזירה ברחוב אחוזה פינת ירושלים ברעננה (צילום: דוברות איחוד הצלה)

בעדכון על האירוע ברחוב אחוזה נמסר כי "חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבתי החולים, 9 פצועים בהם: 3 במצב קשה ו-6 במצב בינוני".

על פי העדכון האחרון: "14 פצועים פונו לבתי החולים, בהם: אישה כבת 70 במצב אנוש, גבר כבן 34 ונער כבן 16 במצב קשה, עם חבלות בראש ובגפיים, 8 פצועים במצב בינוני ו-3 במצב קל".

מהמשטרה נמסר כי "בהמשך לאירוע חריג המתנהל כעת ברעננה, כוחות משטרה במקום ונסיבות האירוע נבדקות. הציבור מתבקש לגלות עירנות ולהשמע להוראות השוטרים".

מהמרכז רפואי מאיר נמסר כי "בהמשך לאירוע ברעננה עד כה פונו למרכז רפואי מאיר 6 פצועים, והם סובלים מפצעי דקירה ודריסה. 1 במצב אנוש 1 במצב קשה ו4 במצב קל".

עדכון מד"ר ירון מושקט, מנהל מרכז רפואי מאיר (צילום: בית החולים מאיר)

עדכון מבית החולים בילינסון: "עד לרגע זה פונו לחדר הטראומה בבית החולים בילינסון 6 פצועים הסובלים מחבלות כתוצאה מדריסה. 3 במצב קשה, בשנות ה-60 לחייו, בשנות ה-20 לחייו, וקטין. 2 בינוני קטינים. 1 קל בשנות ה-20 לחייו.".

ד"ר לנה קורן פלדמן מנהלת בית החולים בילינסון מעדכנת (צילום: בית החולים בילינסון)

עדכון ממרכז שניידר לרפואת ילדים: "בהמשך לאירוע ברעננה עד לרגע זה פונו למרכז שניידר 7 ילדים ובני נוער. למחלקה לרפואה דחופה (מלר״ד) במרכז שניידר הועברו 6 ילדים ובני נוער מצבם מוגדר קל עד בינוני והם נמצאים בהערכה רפואית. נער נוסף שמצבו מוגדר קשה, הועבר לחדר הניתוח במרכז שניידר, הוא מונשם ומורדם".

מעיריית רעננה נמסר: "תושבות ותושבים יקרים, בעקבות האירועים הביטחוניים בעיר, אנו מבקשים מכלל התושבים, להימנע ככל הניתן מיציאה מהבית בשלב זה. למען השמירה על ביטחון התושבים, מבוטלים כלל האירועים והפעילויות שתוכננו להתקיים היום בעיר. כן הונחו הורי הילדים והתלמידים במסגרות החינוך שלא להגיע לאסוף את ילדיהם כרגע, והוקפאו ההסעות המאורגנות בשלב זה. צוותי החינוך ערוכים ונשארים במסגרות, גם מעבר לשעות הפעילות הפורמאליות, למתן מענה ושמירה על הילדים במוסדות החינוך, והאבטחה סביב מוסדות החינוך תוגברה. כוחות הביטחון העירוניים ומשטרת ישראל תגברו את הפריסה בשטח בכל רחבי העיר. נמשיך ונעדכן באופן רציף בכל שינוי ועדכון".

חובשי הצלה חיים ברגמן ויהודה מור מדווחים: "מדובר בזירה קשה מאוד בה מצאנו מספר אזרחים במצבי פציעה שונים, כאשר חלקם אף היו לכודים לאחר שנפגעו בפעילות חבלנית עויינת. יחד עם חובשים ופראמדיקים של הצלה ומד"א הענקנו סיוע רפואי, לאשה כבת 70 עם חבלה רב מערכתית במצב אנוש, לגבר בן 34 ולנער בן 16 עם חבלות בראש ובגפיים במצב קשה, 8 נוספים עם חבלות במצב בינוני ולשלושה נפגעים במצב קל. הפצועים פונו להמשך טיפול בבתי החולים".

האירוע ברחוב החרושת ברעננה. חובש רפואת חירום במד"א אלי רחמוט סיפר: "כשהגענו למקום ראינו 3 נפגעים בהכרה. גבר כבן 66 שכב כשהוא סובל מפציעות חודרות בגופו. ובמרחק של כ-50 מטר 2 פצועים התהלכו במצב קל כשהם סובלים מחבלות קלות בגופם. הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני בשטח ופינינו אותם בניידות טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים כשמצבם קל ובינוני."

עדכון מצב פצועים מהפיגוע ברעננה: לחדר הטראומה במיון בית החולים איכילוב, הגיעו 2 פצועים במצב בינוני עם פציעות אורתופדיות. האחד, גבר בשנות הארבעים לחייו, והשני גבר בשנות העשרים לחייו. אחד מהם יירד לחדר הניתוח להמשך טיפול רפואי.

עדכון מצב פצועים: ד"ר איל חשבייה, מ"מ מנהל יחידת הטראומה, בי"ח איכילוב (צילום: איכילוב)

יו"ר יהדות התורה שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף: "פיגוע קשה בעיר רעננה כאשר בן עוולה מבקש ליטול חיים של ילדים קטנים. אני מתפלל להחלמת הפצועים. על פי המשטרה, המחבל בן 40 מחברון. לטרור הפלסטיני הרצחני אין גיל, והאירוע הזה מלמד על הסכנה בכניסה של פועלים פלסטינים לעבודה בישראל. חובתי לדאוג לענף הנדל״ן אך לא על חשבון חיי אזרחינו".

ארגון תורת לחימה בתגובה לפיגוע ברעננה על ידי מחבל תושב חברון: "אלוף הפיקוד פוקס תקוע בקונספציה והפעם רעננה משלמת מחיר דמים. מחבל מחברון דוקר ודורס ברעננה, בעוד בפיקוד מרכז ובשב"כ דוחפים להכניס אלפים כמותו לערים ולישובים יהודיים, לשלם כסף לרשות הפלסטינית הרצחנית שתעביר לו ולמשפחתו משכורת, ונמנעים מלכתוש ולבער את קיני הטרור בהם שורצים עשרות אלפי מחבלים נאצים חמושים, בדיוק כמו בעזה. קבינט המלחמה חייב לחדול מלהיות קבינט הקונספציה, חובה להחליף את אלוף הפיקוד ולצאת למערכה ביהודה ושומרון בדיוק כמו בעזה. אין שום דרך לחיות יחד עם נאצים רצחניים, ופיגוע כזה כמו ברעננה עלול להיות חלילה רק פרומו לטבח המוני על ידי עשרות ומאות מחבלים, בדיוק כפי שכבר קרה באופקים ושדרות".

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר