פנו ליועמ"שית

משפחת קסטלמן במכתב חריף: התנהלות המשטרה לקויה ואמירות בן גביר מסוכנות

בעקבות הסתעפות חקירת נסיבות מותו של יובל קסטלמן ז"ל שנורה ונהרג במהלך סיכול פיגוע בכניסה לירושלים, משפחתו דורשת להיפגש עם היועצת המשפטית לממשלה ומותחת ביקורת על התנהלות המשטרה והאמירות של השר לביטחון פנים שמעודד ירי אזרחי בשם ההגנה העצמית (חדשות)

קובי רוזן | כיכר השבת |
יובל קסטלמן ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)

אחרי שבצה"ל רמזו למשפחתו של יובל קסטלמן ז"ל, שנורה ונהרג לאחר שנטרל את המחבל בפיגוע בכניסה לירושלים לפני חודש וחצי כי הוא לא יוכר כחלל צה"ל, בגלל שלא היה בשירות פעיל בזמן שנהרג. בני משפחת קסטלמן התרעמו על התנהלות המשטרה בכל חקירת נסיבות המוות של יקירם ואף מתחו ביקורת חריפה על התנהלות השר בן גביר בכל מה שנוגע לחלוקת נשק לצורך הגנה עצמית לאזרחים.

במכתב ששוגר אתמול (ראשון) אל לשכת היועמ"שית גלי בהרב מיארה, באמצעות עורכי הדין דניאל חקלאי ועמית שלף המייצגים אותם, טוענים בני המשפחה כי קיים חשש שבדיקת מח"ש לא תעלה דבר משמעותי בנוגע להתנהלות המקצועית בחקירת מותו של יובל ז"ל.

בנוסף, בני המשפחה טוענים במכתבם כי שוטרים ואזרחים שנושאים נשק ברישיון עלולים לבצע ירי שגוי ולהרוג אזרחים. זאת, בעקבות הצהרות חמורות מאוד מטעמו של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר שמעודד ירי וחיסול של מפגעים בזירה בשם ההגנה העצמית ", כך לפי המכתב.

בתוך כל תהליך החקירות המסועף של המשטרה לגילוי היורה שהרג את יובל קסטלמן ז"ל, עלו טענות וחשדות של המשפחה לטיוח שנעשה במשטרה בעקבות הדוח הראשוני של בדיקת ה-CT שביצעו בבית החולים ביום הפיגוע והועבר למשטרה, שבו לא צוין אם אותרו קליעים בחזה.

בנוסף, לפי דיווח של אתר וואלה ! חוקרי מחלקת הזיהוי הפלילי של המשטרה בדקו את המעיל שלבש יובל בעת מותו, ומצאו כי לא אותרו בו פגיעות ירי ולכן הסיקו שהירי הקטלני בוצע לעברו רק אחרי שפשט את מעילו וירד על ברכיו - זאת אומרת שהכדורים נורו על ידי חייל המילואים, אביעד פריג'ה, שחשב שמדובר במחבל - ולא המחבלים בפיגוע.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר