יוקר המחייה הבלתי נסבל

חשבתם לברוח לחו"ל? תשלמו ביוקר גם ב'דיוטי פרי' | הגזירה החדשה של 'האוצר'

יש מצב שאחת החוויות שיש בנסיעה לחו"ל - לקנות בזול ב'דיוטי פרי', תיעלם והטבת הקנייה שיש בקניית סיגריות במקום - תסתיים | מדובר בעוד 'גזירה' של משרד האוצר לקראת תקציב 2024 (חדשות, כלכלה)

בני סולומון | כיכר השבת |
חנויות בנתב"ג (צילום: אריה לייב אברמס/פלאש 90)

פקידי האוצר לא יודעים מנוח, ואחרי הדיווחים על הטלות מסים בכל התחומים, כעת (שני) צר לנו לבשר לכם על גזירה נוספת וכואבת. הדיוטי פרי כבר לא יהיה כל כך זול וגם החוויה של לצאת לחו"ל ולהתפנק במחירים טובים - תיעלם, לפני התוכניות.

על פי הצעת התקציב המתוקנת שאמנם אורה בממשלה, אך צריכה לעבור את אישור הכנסת, יוגדל המס על כלל מוצרי העישון בין עשרה אחוזים ל-20 אחוזים ואם לא די בכך, יבוטל הפטור ממסי יבוא על רוב מוצרי העישון בחנויותה דיוטי פרי ובייבוא עצמאי מחו"ל.

באוצר מעריכים את "הגזירה" החדשה בהכנסת 450 מיליוני שקלים למדינה, והצווים פתוחים להערות הציבור עד ליום ראשון הקרוב.

על פי ההצעה של האוצר, מוצרי העישון שהמס עליהם יעלה, הם: סיגריות, סיגרלות, טבק לאידוי ומכשירים לחימום טבק וכאמור יבוטל הפטור ממס הקנייה בהכנסת מוצרי עישון לישראל, אך הפטור ממע"מ המסורתי עדיין יישמר.

מדובר במכה כואבת לציבור המעשנים ולציבור הטסים שעד היום נהנו מהנחה משמעותית במחיר קניית הסיגריות בדיוטי פרי, יצוין, כי לא מדובר בפעם ראשונה בה רוצים לבטל את ההטבה, אך עד היום המהלכים נתקלו בתתנגדויות משמעותיות שלא איפשרו לבטל זאת.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר