המשטרה בדריכות שיא

דריכות לקראת הראמדן: "אפס סובלנות להפרות סדר בערים המעורבות"

ארגון הטרור חמאס מנסה לעורר תסיסה ברחוב הערבי בתקופת חג הרמאדן, במשטרה נערכים להפרות סדר ולניסיונות פיגועים במאות מוקדי חיכוך • ייתכנו הגבלות על מספר העולים להר הבית (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
מוסלמים במסגד אל אקצא , חמאס ינסה לעורר פרובוקציות ברמאדן (צילום: Photo by Jamal Awad/Flash90)

חג הרמאדן המוסלמי יתחיל השנה בראש חודש אדר ב', שבועיים בדיוק לפני פורים, מה שעשוי להגביר את מוקדי החיכוך בין יהודים לערבים בירושלים ובשאר ערים מעורבות, ובמשטרה לא מקלים ראש בעניין וכבר עכשיו נערכים להטמיע הנחיות ונהלים למניעת הפרות סדר ופיגועים.

על רקע המלחמה ברצועת עזה והמתיחות הביטחונית המורכבת בגזרת הצפון ובאיו"ש, החמאס כבר פועל להתסיס את הרחוב הערבי ולהסית אותו ליצור 'בלאגן' במרחב הציבורי ולנסות לבצע פיגועי מחאה.

לפי הדיווח של 'ישראל היום', במשטרה הבטיחו כי תהיה אפס סובלנות לאירועים חריגים ביטחוניים ולא תתאפשר אפילו הנפת דגל חמאס בהר הבית, "מבחינתנו אין הכלה ולא תהיה", אמר השבוע ראש אגף המבצעים של מחוז ירושלים, שהוסיף כי "הניסיונות של חמאס להכניס את ירושלים למעגל האלימות מאז פרוץ המלחמה עד כה לא צלחו".

למרות שתחילת הרמאדן צפוי לחול בעוד חודש וחצי בדיוק, הנחת העבודה במערכת הביטחון שהוא יהיה במקביל לקיומה של המלחמה, והדריכות המרכזית היא לאפשרות שחמאס וחיזבאללה ינצלו את החג המוסלמי להתססת הרחוב הערבי והפלשתיני נגד ישראל על רקע המלחמה ברצועת עזה ובצפון.

השבוע התקיים בוועדה לביטחון לאומי דיון בנושא בהשתתפות גורמי משטרה, צה"ל, כוחות הביטחון וההצלה. יו"ר הוועדה, ח"כ צביקה פוגל, אמר כי "המציאות היום שונה", והדגיש: "לא אתפלא שגורמים אסלאמיים כמו חמאס, חיזבאללה ואיראן, שמניעה את התהליכים, מנצלים ועושים צעדים כדי להרתיח בתקופה זו את ישראל מבפנים".

ראש אגף מבצעים במשטרת מחוז ירושלים, סנ"צ ויסאם עלי, הסביר כי המחוז נמצא בהיערכות שונה. "כל הניסיונות של חמאס להכניס את ירושלים למעגל הזה לא צלחו". לדבריו, כמות המתפללים בהר הבית תשפיע על המענה המבצעי וסדר הכוחות וההיערכות.

"אנחנו ממתינים להחלטת הדרג המדיני. נשים תוך זמן קצר את היד על כל מי שמפר את הסדר. ברמדאן יש היבט דתי שחמאס מנסה לנצל בכל דרך, כולל בהרמת דגל בהר הבית. מבחינתנו אין הכלה ולא תהיה. יש ציר של האנשים הנורמטיביים שזכאים לחופש הפולחן, ואנחנו נאפשר זאת. מטרתנו להשאיר את הזירות שקטות בכל דרך אפשרית".

מחסום משמר הגבול בכניסה לעיר העתיקה בירושלים (צילום: Photo by Jamal Awad/FLASH90)

ח"כ אחמד טיבי התנגד להגבלה המשמעותית של מספר המתפללים במסגד אל־אקצא בכל יום שישי. "למה למנוע חופש פולחן?" אמר, וקרא להפסיק את המעצרים שהמשטרה מבצעת לטענתו בחדרון בשער שכם. "זה מוקד של אלימות שיצר כעס ותסכול. מי שרוצה להעביר את החודש, מוריד את החיכוך ואת הדברים הללו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר