בביקור במנהלת תקומה

נשיא המדינה: "עוד נקבע מזוזות ובעזרת השם נהיה בעוטף ביחד"

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, ביקרו היום, במטה מנהלת תקומה לשיקום עוטף עזה: "עוד ניטע עצים, ועוד נבנה בתים, ועוד נקבע מזוזות ובעזרת ה׳ גם נהיה שם ביחד" | בארץ

יוני גבאי | כיכר השבת |
(צילום: קובי גדעון/ לע״מ)

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, ביקרו היום, במטה מנהלת תקומה לשיקום עוטף עזה. את הביקור אירחו ראש מנהלת תקומה משה אדרי ומנכ״ל משרד ראש הממשלה, יוסי שלי. תחילה, ביקר הנשיא בחמ״ל המנהלת, שם קיבל סקירה על פועלו של החמ״ל ממפקד החמ״ל ומפקד השליטה והמבצעים, אורן בלק.

לאחר מכן, סייר בחדרי הצוותים השונים: צוות אדם וקהילה, צוות קישור להתיישבות, צוות כלכלה ועסקים וצוות דיור, בינוי ותשתיות ושמע מהם, על עשייתם המגוונת בימים אלו על מנת לדאוג ולטפל בקהילות ולסייע להם במגוון תחומים ובטווחי הזמן השונים עד לחזרתם לביתם בחבל.

לבסוף, הגיע למפגש מקצועי עם אנשי המנהלת ושמע על עיקרי העשייה והאתגרים עימם מתמודדים, נפגש עם מספר נציגים של המנהלת בשטח ״רכזי תקומה״ ושמע אודות הקשר היומיומי והצמוד בין המנהלת לקהילות בשטח. עוד שמע הנשיא על התוכנית האסטרטגית המתגבשת בימים אלו לשיקום ופיתוח החבל מראש המנהלת ומפורום ההנהלה של המנהלת, תוכנית אשר נבנית ביחד עם הקהילות ותוצג לאישור ראש הממשלה במהלך חודש מרץ.

נשיא המדינה הודה למנהלת על פועלה ואמר: ״מיכל ואני מאוד שמחים להיות כאן הבוקר, אנחנו יכולים לומר לכם מסיורים אין ספור בכל רחבי הארץ - בשטח עצמו, בפגישות עם משפחות מפונים, וגורמים אחרים שפועלים בשטח, יש הערכה רבה מאוד למה שעושה מנהלת תקומה.

"הרבה חיזוקים חיוביים יוצאים מן הכלל, ובעיקר אמון במנהלת - שזה חשוב מאוד, גם בתקופה הזו ובכלל אמון בין אזרח וקהילה למדינה. והמשימה פה היא עצומה, אני רוצה לומר לכם שאתם מתקדמים צעד צעד אבל בצורה מאוד מרשימה, צריך להתמיד, לא לוותר. חייבים להמשיך ולפתור בעיות ברמה הפרטנית וברמה הקהילתית ובעיקר להמשיך לפעול במטרה לראות את כל אזור עוטף עזה חוזר לתקומה, וחוזר לחיים.

"ואני אומר כל היום, לכל האזרחים - עוד ניטע עצים, ועוד נבנה בתים, ועוד נקבע מזוזות ובעזרת ה׳ גם נהיה שם ביחד. שנזכה לראות את כל הרעיונות שלכם מתממשים בשטח, אין דבר יותר חשוב למדינה מהדבר הזה, אמד הנשיא בתום דבריו״.

עוד אמר הנשיא: "אני אוסיף שמה שעולה מכאן זו הרוח. הרוח הטובה של האנשים, הרצון הטוב. אני רוצה לומר תודה לראש מנהלת תקומה, משה אדרי ולמנכ״ל משרד ראש הממשלה יוסי ולצוותו. תודה רבה, שיתוף הפעולה בין המנהלת לכל משרדי הממשלה וכל הפונקציות הוא קריטי להצלחתה״.

ראש מנהלת תקומה משה אדרי הודה לנשיא ולרעייתו על הביקור במנהלת וציין בפניו כי ״מנהלת תקומה הוקמה למען תושבי חבל העוטף וכל יעודה ועשייתה ביום יום הוא למענם וזאת נקודת המבט היחידה של המנהלת. העשייה של המנהלת נעשית בשיתוף פעולה ובשיח עם ראשי המועצות ונציגי הקהילות ומשרדי הממשלה וההחלטות מתקבלות ביחד איתם. הקהילות שותפות לבנייה ולקביעה על האופן שבו החבל יראה בשנים הבאות והן אלה שיעצבו את עתידן״ עוד ציין ראש המנהלת שלעיניי המנהלת עומד כל הזמן החזון לשקם, לפתח ולרפא את החבל והמנהלת תמשיך לפעול עד שתשיג את כל המטרות שלשמן הוקמה״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר