"ניסיון מופרך לתפירת תיק"

מעצרם של המוחים נגד העברת הסיוע לעזה הוארך ביממה

חמישה יהודים נעצרו בידי המשטרה בחשד כי פגעו במשאיות הסיוע ההומניטרי לעזה במעבר ניצנה | בחקירתם הציגו היהודים סרטון המוכיח כי לא נכחו באירוע בו הם חשודים אולם המשטרה ביקשה מבית המשפט להאריך את מעצרם ב-10 ימים | בית המשפט דחה את בקשת המשטרה והאריך את מעצרם ביממה בלבד (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
עו"ד נתי רום לאחר הדיון בבית המשפט (צילום: חוננו)

חמישה יהודים נעצרו אמש (ראשון) בחשד כי פגעו במשאיות הסיוע ההומניטרי לעזה בסמוך למעבר ניצנה. היהודים הכחישו בחקירתם את המיוחס להם ואף הציגו לחוקרי המשטרה סרטון המוכיח כי לא היו באירוע אותו מייחסת להם המשטרה. למרות הצגת הסרטון החליטה המשטרה להותירם במעצר.

בדיון הבוקר בבית משפט השלום בבאר שבע ביקשה המשטרה להאריך את מעצרם ב-10 ימים. בית המשפט דחה את בקשת המשטרה והאריך את מעצרם ביממה בלבד. את העצורים מלווים עורכי הדין נתי רום ודניאל שימשילשווילי מארגון חוננו.

עו"ד נתי רום מסר: "מדובר בעלילה של ממש. מרשי מכחישים בתוקף תקיפה או כל פעילות בלתי חוקית. כל מה שעשו הוא לתעד ולפרסם את העובדה כי "משאיות הסיוע" מיועדות לאונר"א, ארגון שהוא זרוע בפועל של חמאס. רק אתמול נחשפו דבריו של ראש השב"כ שציין כי 70% מהסיוע מגיע לידי האויב הרצחני חמאס. התנהלות המשטרה בתיק היא שערורייתית, מיד לאחר העיכוב של מרשיי ולפני שבכלל נחקרו הוציאה המשטרה הודעה חריגה כי הם נעצרו, ובה ציינו את מקום מגוריהם וכי יובאו לדיון הארכת מעצר, כל זאת כאמור עוד בטרם חקירה. כך לא נוהג ארגון המחפש את חקר האמת.

"מדובר בניסיון מופרך לתפירת תיק. אנו שמחים כי בית המשפט קיבל את טענותינו וקיצר את ימי המעצר של מרשיי ליום אחד בלבד לעומת עשרה ימים אותם ביקשה המשטרה. בנוסף, מרשיי הציגו לחוקרים סרטון המוכיח את חפותם אולם סרטון זה לא הוצג בתיק אותו הציגה המשטרה בבית המשפט".

עו"ד שימשילשווילי מסר: "החלטת בית המשפט מדברת בעד עצמה. היה מצפה מהמשטרה לחתור לחקר האמת ולא לעצור את מרשי על בסיס השתייכותו לקבוצה מסיומת ובחשדות ערטילאיים שבינם לבין המציאות אין כל קשר. אני סמוך ובטוח כי חפותו של מרשי תוכח במהרה ואנו נמשיך לפעול לשם שחרורו בהקדם לביתו ולחיק משפחתו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר