"פתאום צריך קורבנות"

בגלל ביידן? צו הרחקה נמסר לבעל חווה ביו"ש; "קמפיין השמאל הקיצוני"

בעל חווה בהתנחלות ביהודה ושומרון קיבל צו הרחקה מיהודה ושומרון, והוא טוען, כי המניע לצו, הוא כדי לרצות את נשיא ארה"ב ומדובר בקמפיין שמאל (חדשות בארץ)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
בעל החווה ינון כהן

בלשי ימ"ר ש"י מסרו אמש (חמישי) לינון כהן, בעליה של חווה חקלאית הסמוכה לישוב מכמש בבנימין שימוע לצו הרחקה מנהלי שהוציא כנגדו אלוף פיקוד המרכז יהודה פוקס. הצו נחתם לטענת בעל החווה, כבר לפני חודשיים, אך באופן תמוה נמסר רק אתמול בערב לידיו של כהן.

במסגרת ההגבלות המנהליות שהוטלו על כהן, נשוי ואב לילדה, נאסר עליו להיכנס לתחומי יהודה ושומרון - כולל ביתו והחווה אותה הוא מנהל למשך ארבעה חודשים מהם חלפו כבר חודשיים, וכן ליצור קשר עם עשרות מחבריו.

צו ההגבלה המנהלי מצטרף להדחתו של כהן משירות מילואים והחרמת נשקו לפני כחודש, בהוראת המחלקה היהודית בשב"כ ובניגוד לדעתם של גורמי הצבא בגזרה.

החרמת הנשק הותירה למעשה את תושבי החווה חסרי כל אמצעי הגנה, וכעת תחטוף החווה מכה נוספת באמצעות הרחקת בעליה.

כהן הגיב לצו המנהלי ואמר כי מדובר בצו פוליטי שהוצא בלחץ השמאל הקיצוני: "הצו הדרקוני הזה שנמסר לידיי אמש הוא עוד הוכחה להיותם של הצווים הללו צווים פוליטים נטו. אלו צווים שנועדו ל"פצצות מתקתקות" אך באורח פלא במשך חודשיים כנראה שלא הייתי מסוכן, ופתאום אחרי ההצהרה של ביידן אתמול מישהו נזכר שצריך להקריב עוד כמה מתיישבים מנחה לביידן כדי לרצות את הממשל העויין שפועל לפי קמפיין השמאל הקיצוני".

לדבריו: "תכליתם של הצווים הללו, כמו גם של החרמת הנשקים ומסעות ההרס בחוות ובגבעות היא אחת - הקמת מדינה פלסטינית בשטחי יהודה ושומרון וסילוק מהשטת של הנקודות היהודיות שבולמות את הקמתה. זוהי מטרתם העליונה של ארגוני השמאל הקיצוני שמנהלים קמפיין מרושע של "אלימות המתנחלים" בזמן המלחמה, ומצליחים לרתום למטרותיהם ההרסניות את הממשל בארה"ב".

עוד הוא טען: "אם לאלוף פוקס היה אכפת משמה וביטחונה של ישראל, היה מוציא צווי הגבלה לא כנגד המתיישבים ששומרים בגופם על המולדת אלא כנגד פעילי השמאל האנרכיסטי שמסתובבים באזור ומוציאים את דיבתה רעה ברחבי העולם, תוך יצירת לחץ בינלאומי עליה. אך לצערי פוקס הוכיח שוב שגם הוא חותר להקמת מדינה פלסטינית ואוחז בדעות שמאל מובהקות", תקף כהן.

הצו שנמסר

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות