"עשה טעות חמורה"

שובאל בן גביר השתלח בנשיא ביידן, מחק והתנצל; אביו השר התנצל גם כן

בנו של השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, תקף באופן מכוער ביותר את נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן שלטענתו "חווה ירידה קוגניטיבית ודמנציה בגיל המבוגר" | אביו נאלץ להתנצל על דברי בנו, שמחק את הציוץ והתנצל גם כן (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
השר איתמר בן גביר עם בנו שובאל (צילום: מתוך דף הפייסבוק של השר בן גביר)

שוב פותח חזית מול ארצות הברית: שובאל בן גביר, בנו של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, שיגר הלילה (שלישי) השתלחות נגד נשיא ארה"ב ג'ו ביידן. הוא מחק את הציוץ, אביו התנצל ואלחר מכן גם הוא ביקש סליחה.

השבוע נפתח בסערה שבן גביר ייצר, כאשר הוא התראיין לעיתון ה'וול סטריט ג'ורנל' ואמר כי נתניהו נמצא בצומת דרכים, והוא יצטרך לבחור בין שתי האופציות. "הוא צריך לבחור לאיזה כיוון הוא ילך".

לאחר מכן, בן גביר תקף באופן ישיר את הנשיא ביידן: "במקום לתת לנו את הגיבוי המלא שלו, ביידן עסוק במתן סיוע הומניטרי ודלק, שמגיע לחמאס", אמר בן-גביר, כשהוא משמיע את הגישה הימנית והתחושה של הציבור הרחב בקרב מצביעיו. "אם טראמפ היה בשלטון, ההתנהלות של ארה"ב הייתה שונה לחלוטין".

הלילה כאמור, בנו של בן גביר צייץ בחשבונו ברשת החברתית נגד הנשיא וכתב: "בזמנים קשים אלה חשוב להעלות את המודעות לאלצהיימר", לצד תמונותו של הנשיא ביידן.

הציוץ של בן גביר הבן

עוד הוא כתב: "מחלה ניוונית של המוח המהווה את הגורם השכיח ביותר לירידה קוגניטיבית ודמנציה בגיל המבוגר. מחלה קשה, הפוגעת בתפקוד האדם וביכולתו".

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר הגיב לאחר כמה שעות - ולאחר שהציוץ כבר נמחק וכתב: ‏"שובאל בני, אהוב לי מכל. אבל הלילה הוא עשה טעות חמורה בציוץ שאני מסתייג ממנו עמוקות. ‏ארצות הברית של אמריקה היא ידידתנו הגדולה והנשיא ביידן הוא ידיד ישראל. גם אם יש לי מחלוקת עם התנהלותו, אין שום מקום חלילה לסגנון מזלזל".

עוד כתב בן גביר הבוקר: "‏כבוד לבריות זה א׳ ב׳, כך אני מחנך את ילדיי". לסיום הוא כתב: "אני מתנצל על דברי בני".

כעבור דקות ספורות, גם הבן שובאל בן גביר התנצל וכתב: "אדוני הנשיא, סליחה!".

כזכור, אתמול השר בן גביר התייחס דבר ראשון לסערה סביבו: "מאז פרסום הראיון בוול סטריט ג'ורנל התגלו שתי עובדות משמעותיות. העובדה הראשונה היא שרוב הציבור במדינת ישראל אכן מוטרד, מאוד, מהמגבלות וההנחיות שממשל ביידן שם עלינו ובמיוחד מהכנסת הסיוע ההומניטרי לעזה – שכולנו יודעים שזה הולך לידי החמאס. הישראלים גם מוטרדים מאוד מהכנסת הדלק, שלמעשה נותן אנרגיות לחמאס ולמעשה, מאז פרסום הראיון קיבלתי אלפי הודעות מאזרחי ישראל שדורשים ממני, להמשיך ולומר את מה שהישראלים חושבים, מבקשים ממני להיות חזק ולשמור על האינטרסים של מדינת ישראל וכך אנחנו בעוצמה יהודית, נעשה".

דבריו של בן גביר

"העובדה השניה", הוסיף בן גביר, "היא שגם באולפנים וגם בליכוד לא אוהבים את הביקורת שהעברתי. אין לי זמן לראות את כל המפרשים והפרשנים, אבל אני מקבל מפעם לפעם את הקטעים הרלוונטיים ואני גם יודע שיש גורם בסביבת ראש הממשלה שפשוט פנה לחברי הכנסת של הליכוד ואמר להם "תתקפו אותו". ניסה לדרבן אותם".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר