כל הפרטים

התגלתה בעיה באבקת כביסה המשווקת בישראל ומיוצרת בטורקיה

בבדיקה שנערכה מטעם הממונה על התקינה באמצעות מכון התקנים, נמצא כי אבקת הכביסה הטורקית, אינו עומד בדרישות התקן הישראלי הרשמי | הבעיה התגלתה רק ב'יבוא מקביל' וניתן לרכוש את המוצר באופן בטוח דרך היבואן הרשמי (חדשות בארץ)

בני סולומון | כיכר השבת |
מכונת כביסה | אילוסטרציה (צילום: שאטרסטוק)

הודעת אזהרה לציבור, הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, איגור דוסקלוביץ מבקש להזהיר את הציבור משימוש באבקת כביסה.

מדובר במוצר - "אבקת כביסה אריאל" 5 ק"ג, יצרן PROCTER & Gamble, ארץ ייצור: טורקיה, ברקוד: 8001841291086, שווק בתאריכים: 06/2022-05/2023, סוג הסיכון: פגיעה באיכות הסביבה.

בבדיקה שנערכה מטעם הממונה על התקינה באמצעות מכון התקנים, נמצא כי המוצר אינו עומד בדרישות התקן הישראלי הרשמי החל עליו: ת"י 438 חלק 1 – אבקות ניקוי – דרישה להבטחת איכות הסביבה ולסימון: אבקות כביסה, מספטמבר 2012.

בבדיקות שנערכו מטעם הממונה על התקינה באמצעות מכון התקנים, נמצאה חריגה כמעט פי 7 בתכולת כלורידים (מלחים) מהנדרש בתקן, דבר העלול לזהם את מי התהום ולמנוע טיפול יעיל בשפכים. בנוסף לא קיים סימון בעברית על המוצר.

יודגש שהבעיה התגלתה רק ב'יבוא מקביל' וניתן כמובן לרכוש את המוצר באופן בטוח ללא חשש דרך היבואן הרשמי.

התמונה צולמה על ידי מפקחי מנהל התקינההמחזיק במוצר שבתמונות מתבקש להפסיק את השימוש בו.

המכירה בחנויות אסורה בהחלט!

לבירורים נוספים ניתן לפנות בדוא"ל:tkina@economy.gov.il או בטלפון: 074-7502300, הממונה על תקינה מדגיש כי על פי חוק התקנים תשי"ג-1953, אין לייצר, למכור ולייבא מוצר שאינו עומד בדרישות התקן הישראלי הרשמי החל עליו.

מינהל התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה ימשיך לבצע בדיקות שוטפות ויזומות בנוגע למוצרים עליהם חל תקן רשמי, ומי שאינו עומד בהוראות התקן הרשמי צפוי לסנקציות הן במישור המנהלי והן במישור הפלילי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר