"מניפסט פוליטי"

נתניהו לסמוטריץ': אל תתקוף את הורדת דירוג האשראי לישראל

אחרי ששר האוצר תקף אמש בצורה חריפה את החלטת חברת הדירוג הבינלאומי, שהחליט הלוריד את דירוג האשראי של ישראל, ראש הממשלה נתניהו, ביקש ממנו שימנע מכך (חדשות)

דוד הכהן | כיכר השבת |
(צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

הורדת דירוג האשראי של ישראל: לאחר שראש הממשלה הוציא הודעה בעיצומה של שבת קודש על ההחלטה - והפר את קדושתה, הוא נתן הוראה לשר האוצר סמוטריץ', לא לתקוף את חברת האשראי שהורידה את הדירוג.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' הגיב אמש להחלטת מודיס על הורדת הדרוג של ישראל ואמר: "הכלכלה הישראלית חזקה בכל המדדים. ההודעה על הורדת הדירוג אינה כוללת טיעונים כלכליים רציניים והיא מהווה כל כולה מניפסט פוליטי מבוסס תפיסת עולם גיאופוליטית פסימית ומופרכת, שמשקפת חוסר אמון בחוסנה הביטחוני והלאומי של ישראל, וככל הנראה גם חוסר אמון בצדקת דרכה מול אויביה".

"מודיס", הוסיף סמוטריץ': "לא מסוגלת אפילו להגדיר בהודעתה את חמאס וחיזבאללה כארגוני טרור, ורומזת כי היתה נמנעת מהורדת הדירוג לו רק ישראל היתה מקבלת את מתווה ההתאבדות שמוצע לה על ידי גורמים בקהילה הבינלאומית לעצור את המלחמה ולהקים מדינת טרור ערבית בעזה וביהודה ושומרון".

הערב מתפרסם בכאן חדשות, כי לאחר הודעת שר האוצר, ראש הממשלה נתניהו פנה אליו וביקש לא לתקוף את החלטת חברת האשראי; "זה לא עוזר לנו בשום צורה", אמר. לשכת סמוטריץ׳ הגיבה שהיום שר האוצר היה עם נתניהו זמן ממושך והשניים לא דיברו בנושא.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר