חשש מלישמניה, עכברת, גרב ועוד

הבקשה החריגה של משרדי הבריאות והחקלאות: לא להכניס כלבים וחתולים מעזה

בהעדר גדר בין עזה לישראל, הכלבים ממשיכים לעבור לתוך ישראל ומכיוון שבעלי החיים סוחבים איתם מחלות שונות, משרד הבריאות ומשרד החקלאות מזהירים מהכנסתם (חדשות)

דוד הכהן | כיכר השבת |
גבול עזה | ארכיון (צילום: מיכאל גלעדי, פלאש 90)

במהלך המלחמה ברצועת עזה, חיילים לעיתים לוקחים חפצים ומכניסים אותם לישראל, כדוגמת כלבים וחתולים - על מנת לדאוג להם, לפני שמן קצר (רביעי) משרדי הבריאות והחקלאות הוציאו הודעה בנושא.

בהודעה נכתב: "הכנסת כלבים וחתולים לשטח מדינת ישראל ללא אישור ובצורה שאינה מוסדרת וחוקית, עלולה להוביל להפצת מחלות בהן: כלבת, אכינוקוקוס (זניבן הכיס), לישמניה, עכברת, גרב (סקביאס) ועוד".

עוד נכתב: "משרד הבריאות מבקש כי אם אדם נחשף, נשרט או ננשך ע"י חתול או כלב חשוד, יש לשטוף את מקום הנשיכה באופן מיידי במים וסבון, ולפנות ללא דיחוי ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו על מנת לשקול מתן טיפול מונע לאחר החשיפה. לאחר שעות העבודה ובמהלך סוף השבוע יש לפנות לחדר מיון בבית חולים".

ממשרד החקלאות נמסר: "אנו קוראים לציבור להגיע לכלביות רשויות מקומיות ועמותות למען בעלי חיים ולאמץ כלבים וחתולים על מנת להציל בעלי חיים ממוות או חיים בייסורים בכלוב, וכן על מנת לפנות מקום בכלביות. משרדי הבריאות והחקלאות ממליצים לאמץ כלבים וחתולים רק מעמותות מוסדרות, וזאת רק לאחר שעברו בדיקה רפואית מקיפה, טופלו וחוסנו כנגד מחלות".

במשרד החקלאות מציינים כי בהעדר גדר בין עזה לישראל, הכלבים ממשיכים לעבור לתוך ישראל. היקף אוכלוסיית הכלבים שחדרה לאזור מערב הנגב מוערך בכ-5,000 כלבים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר