בלתי נתפס

אב החטוף גילה: "הגעתי למאהל בקפלן ואמרו לי 'לך מפה, מתנחל'. גירשו אותי"

צביקה מור, אביו של החטוף איתן מור, גילה שמיד לאחר טבח שמחת תורה, הגיע למאהל החטופים שהוקם ברחוב קפלן בתל אביב: "ראו אותי ואמרו לי: לך מפה, מתנחל, אל תהיה פה. סילקו אותי משם" | בארץ

יוני גבאי | כיכר השבת |
למען החטופים (צילום: אבשלום שושני/פלאש90)
(צילום: מתוך ה-X של ערוץ כנסת)

צביקה מור, אביו של החטוף איתן מור, שמאז הטבח משמיע קול אחר מקולות הכניעה של "עסקה עכשיו ובכל מחיר", סיפר לערוץ הכנסת חוויה מצמררת שחווה, כשהגיע לראשונה למאהל משפחות החטופים בקפלן, תל אביב.

"מיד אחרי שמחת תורה, אני הגעתי במוצאי שבת, עם בגדי השבת שלי, חולצה לבנה, כיפה לבנה, ובאתי למאהל המשפחות הראשון שהוקם ממש בהתחלה, כשלא ידעתי עדיין שבני חטוף, כי היה עדיין בסטטוס נעדר.

"באתי לשם לקפלן, וגירשו אותי משם. ראו אותי ואמרו לי: לך מפה, מתנחל, אל תהיה פה. אני לא הלכתי כי אני לא פוחד. סילקו אותי משם".

מור הוסיף ואמר: "שכחתי להביא את השכפ"צ, שזו התמונה של הבן שלי הנעדר, או החטוף, אז סילקו אותי משם. אחים לא מתנהגים בצורה כזאת".

בתוך כך, צביקה מור מ'פורום תקווה', אביו של צעיר חטוף, אומר בראיון ליוסף לוין מעיתון 'כפר חב"ד' שיפורסמו במלואו מחר, כי "אם נבוא עכשיו לעסקה, אנחנו בעצם מבטלים את ההישג הזה שהיה לנו השבוע. עסקה פירושה שאנחנו כן מוכנים לדבר עם חמאס, שאנחנו מוכנים להיענות לדרישות שלו. בנוסף, אם נרדוף אחריו לעסקה, המחיר רק יעלה".

עוד אמר מור: "חלילה להפקיר את החטופים! הדרך להביא את החטופים היא על ידי הכנעת האויב. ככה אברהם אבינו עשה עם לוט כשהוא הִכה את המלכים וחילץ אותו. כך עשו שמעון ולוי עם דינה, וכן הלאה לאורך כל ההיסטוריה היהודית. לא עושים משא ומתן עם האויב, לא מדברים איתו, מכניעים אותו. ככה מחלצים חטופים.

"אם אנחנו נכנעים לטרור, אנחנו מזמינים את החטיפה הבאה. חייבים פה הסתכלות עתידית. לי יש אחריות כלפיי עם ישראל, ואני מצטרף פה לכל אותם מאות אלפים של לוחמים שלנו שיצאו לחזית, ובזה שהם יצאו לחזית, הם הרימו שלט גדול שכתוב עליו: 'אני אוהב את עם ישראל יותר ממה שאני אוהב את עצמי'. כי מי שאוהב את עצמו יותר, לא יוצא למלחמה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר