זרקו בקבוקים ופצצות | תיעוד

ההפגנה הלא חוקית ב'קפלן' - פוזרה; מפגינים קיבלו דו"חות

קבוצת מפגינים, שאינם נמנים עם משפחות החטופים, החליטו לצאת בצעדה לרחוב קפלן, סמוך למתחם שרונה, והחלו להפר את הסדר - זרקו בקבוקי זכוכית, ירו פצצות תאורה, התיישבו על הכביש וניסו לפרוץ את גידור המשטרה. כעבור יותר משעה - הם פוזרו | תיעוד (חדשות בארץ)

קובי רוזן | כיכר השבת |
ההפגנה הערב בתל אביב (צילום: דוברות המשטרה)

בעקבות ההחלטה לא לשלוח נציגות ישראלית לקהיר לשולחן המשא ומתן. ובשל מידור חלק מחברי קבינט המלחמה וההתעלמות מהמלצת הדרג המקצועי, מטה המשפחות הודיע על עצרת הערב (מוצ"ש) בכיכר החטופים בתל אביב. במקביל לעצרת, התפתחה הפגנה אלימה - שלפני דקות ספורות פוזרה.

המפגינים חסמו במשך למעלה משעה את התנועה לשני הכיוונים, זרקו בקבוקי זכוכית, ירו פצצות תאורה, התיישבו על הכביש וניסו לפרוץ את גידור המשטרה.

לאחר שקצין משטרה הכריז כי ההפגנה אינה חוקית והורה על פיזורה , כוחות המשטרה פינו את המפגינים מהכביש אשר נפתח לתנועה.

ההפגנה האלימה, הערב (צילום: דוברות המשטרה)

בתוך כך, השוטרים רשמו 2 דוחות תנועה נגד מפגינים, בגין הפרעה לתנועה ועשיית מעשה שלא כדין על סך 1,000 ש"ח. לפני דקות ספורות כאמור, נפתח רחוב קפלן לתנועת כלי רכב

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל רואה בזכות המחאה כאבן יסוד במדינה דמוקרטית ומאפשרת מחאות כל עוד הן מתקיימות במסגרת החוק , יחד עם זאת המשטרה לא תאפשר הפרות סדר מכל סוג או פגיעה בחופש התנועה וכל התנהגות העלולה לסכן את שלומו של הציבור".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר