עודד אלימות באל אקצא

בדואי טס לטורקיה, נפגש עם בכיר חמאס והעביר אלפי שקלים לרצועת עזה

הותר לפרסום כי שב"כ עצר תושב חורה שבנגב, שנפגש בתורכיה עם בכיר חמאס צאלח ערורי והעביר עשרות אלפי שקלים לחמאס ברצועת עזה | בנוסף, הפעיל מוכר כמי שמזדהה עם אידיאולוגיה קיצונית נגד ישראל ואף מעורב בנשיאת דרשות במסגדים ופרסומים ברשתות החברתיות, תוך עידוד השתתפות בפעילות אלימה במסגד אלאקצא (חדשות, בארץ)

קובי רוזן | כיכר השבת |
כספי טרור | אילוסטרציה (צילום: שאטרסטוק)

שירות הביטחון הכללי, התיר כעת (שני) לפרסום, כי במסגרת פעילות משותפת עם מחוז דרום במשטרת ישראל, במהלך חודש ינואר 2024 נעצרו אוסאמה אלעוקבי ואשתו סמאח, אזרחים ישראלים תושבי הנגב/חורה, בחשד לקשר עם פעילי חמאס בחו"ל.

אוסאמה אלעוקבי, בעברו פעיל בפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, עד להכרזתה בשנת 2015 כהתאחדות בלתי מותרת, בין היתר, לאור פעילות משותפת עם תנועת החמאס.

אלעוקבי מוכר לאורך השנים כמי שמזדהה עם אידיאולוגיה קיצונית כנגד מדינת ישראל ומוסדותיה ואף מעורב בנשיאת דרשות במסגדים ופרסומים ברשתות החברתיות, תוך עידוד השתתפות בפעילות אלימה במסגד אלאקצא.

במסגרת חקירתו בשב"כ ובימ״ר נגב וממצאים שנתפסו בביתו, נחשפה תמיכה והזדהות עם אידיאולוגית החמאס, לצד ראיות כי העביר סיוע כספי לפעיל חמאס ברצועת עזה בהיקף של עשרות אלפי ש"ח במשך שנים.

מהחקירה עלה כי אותו אלעוקבי, ביצע שימוש ציני באיסוף תרומות לטובת צדקה ממסגדים בנגב, תוך שבפועל הכספים הועברו על ידו לפעיל חמאס ברצועת עזה.

ממצאי החקירה בשב"כ ובימ״ר נגב העלו כי אוסאמה עמד בקשר עם בכירי חמאס בחו"ל במספר הזדמנויות, נפגש עימם באופן אישי במסגרת טיסותיו לטורקיה, זאת תוך שימוש באשתו ככיסוי למצג שווא של טיול זוגי. במסגרת פגישות אלו גייס אוסאמה כספים מפעילי החמאס בעבור פעילותו בנגב.

במהלך ביקורו האחרון בטורקיה בחודש יוני 2023, השתתף אוסאמה בפורום מצומצם בו נפגש, הן עם בכיר חמאס המקורב לצמרת הנהגת החמאס בחו"ל, והן עם צאלח עארורי, סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, אשר נהרג בלבנון בחודש ינואר 2024.

עם תום חקירתו בשב"כ ובמשטרה, הגיש עו״ד יריב צרי מפרקליטות מחוז דרום, כתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד אלעוקבי המייחס לו עבירות של מגע עם סוכן חוץ, איסור פעולה ברכוש למטרות טרור.

משירות הביטחון הכללי נמסר: "אנו רואים בחומרה רבה כל מעורבות של אזרחים ישראלים בפעילות טרור, ויפעל לסכל כל פעילות שכזו תוך מיצוי הדין עם מי אשר מבקשים לפגוע בביטחונם של אזרחי המדינה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר