עבריינים על הכביש

השוטרים נדהמו: נהגים נעצרו בפעם ה-6 ו-7 ללא רישיון 

מאבק המשטרה בעברייני התנועה: בתוך יממה אחת, שוטרי מחוז ירושלים איתרו ועצרו לחקירה שני נהגים שזאת לא הפעם הראשונה כלל שנתפסים נוהגים על אף פסילה שהושתה לגביהם. כבר היום הגישה נגדם יחידת תביעות תעבורה במשטרה את כתבי אישום לבית המשפט לצד בקשה להורות על מעצרם עד לתום ההליכים

מישאל לוי | כיכר השבת |

שוטרי מחוז ירושלים ממשיכים במאבק בתאונות הדרכים, בכלל זה בעבירות התעבורה החמורות וכנגד נהגים פורעי חוק המסכנים את ביטחונו ושלומו של ציבור משתמשי הדרך. הן רק במהלך היממה האחרונה, נתפסו שני נאשמים ונעצרו בגין נהיגתם ברכב זאת על אף שרישיון נהיגתם נפסל - לאחד זאת הפעם השביעית ולאחר זאת הפעם השישית שנתפסו על ידי השוטרים.

באחד מהמקרים, בתאריך 6.2.24 בשעות הערב בעת פעילות בלשי יחידת התנועה המרכזית של מחוז ירושלים, התבקש נהג ברכב לעצור לבדיקתם עקב חשד כי נוהג בפסילה. הנהג, תושב אבו גוש בשנות ה-30 לחייו, בחר שלא לציית להוראת השוטרים והחל נמלט בנהיגה מפניהם ועקבותיו נעלמו לאחר ששם פעמיו לשטחי איו"ש שם הסתתר מפני החוק במשך מספר ימים.

במסגרת חקירת המקרה ובניסיונות איתורו, הוצא נגדו צו מעצר בבית המשפט ונערכו סריקות במהלך ימים אלו שחלפו במקום מגוריו שנתנו אותותיהם ואמש, הגיע החשוד אל תחנת המשטרה ונעצר לחקירה ביחידת התנועה המרכזית בגין עבירות של נהיגה בתקופת פסילה, בפעם השישית! אי ציות להוראת שוטר, נהיגה ללא ביטוח ברכב מנועי ועוד, ובסיומה נכלא.

רס"מ אלי מטלוב, מפקד יחידת התנועה המרכזית במחוז ירושלים, ציין כי "כחלק ממאבק עיקש של משטרת ישראל בתאונות הדרכים ובכלל זה, לאכיפת עבירות התעבורה החמורות ולאיתור נהגים עוברי חוק המבצעים עבירות מעין אלו פעם אחר פעם, פועלים שוטרי מערך התנועה במחוז ירושלים בדרכים שונות לאיתורם של עברייני תנועה לאורך כל ימי השנה.

"חשוב שידע כל פורע חוק שכזה, אנו נפעל בנחישות ובדרכים יצירתיות על מנת לחדול את מעשיו שמסכנים את הציבור, נאתר ונמצה עמו את הדין. לטובת כך בין היתר, קיים שיתוף פעולה בין כלל יחידות המשטרה והמחוז בפרט, ביניהם גם יחידת תביעות תעבורה ירושלים הרואים עמנו עין-בעין את צדקת המאבק לשמירת שלום הציבור והחשיבות הרבה בטיפול מהיר ויעיל להרחקתם של נהגים אלו מהכביש".

במקרה אחר אמש, במהלך פעילות אכיפה של שוטרי תנועה מתחנת לב הבירה של מרחב ציון בשדרות גולדה מאיר בירושלים, נצפה נהג תושב שכונת בית צפאפה שבמזרח העיר, מבצע עבירת תעבורה בדרך.

בעקבות כך, הורה שוטר התנועה לנוהג ברכב לעצור בצד הדרך ואז התברר כי הנו פסול לנהיגה שהושתה לגביו על ידי בית משפט בגין עבירות דומות של נהיגה בפסילה וכי זאת הפעם השביעית! שנתפס נוהג בתקופת פסילה. בעקבות כך, הנהג נעצר והועבר לחקירה ביחידת התנועה המרכזית בירושלים שבסיומה נכלא.

כנגד שני נהגים אלו שנעצרו ביממה האחרונה, הגישה היום בהליך מהיר יחידת תביעות תעבורה מחוז ירושלים כתבי אישום לבית המשפט לצד בקשה להורות על הותרתם מאחורי סורג ובריח עד לתום ההליכים. בדיון שהתקיים בעניינם, הוארך מעצרם של הנאשמים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר