עונה לבג"ץ

היועמ"שית: אם לא יקודם חוק גיוס עד 1 באפריל, צה"ל יהיה מוכרח לגייס תלמידי ישיבות 

בג"ץ כבר קבע שבהיעדר חוק הפוטר תלמידי ישיבות ואברכים מגיוס מוסדר, כל מי שלא יתייצב לגיוס ייחשב למשתמט ולא יהיה ניתן לתקצב ישיבות וכוללים | כעת היועצת המשפטית קובעת דד ליין סופי לקידום החוק בתאריך 1 באפריל בעוד כ-40 יום (חדשות)

יהודה גל | כיכר השבת |
המדינה תגייס חרדים? (צילום: יהודה גל)

היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה מסרה הערב (רביעי) את עמדת המדינה לבג"ץ חוק הגיוס, לפיה אם לא תקודם חקיקה ממשלתית בנושא עד אחד באפריל, אין למדינה סמכות להימנע מגיוס חרדים וגיוסם יהיה חובה. כמו כן, לא ניתן יהיה לתקצב יותר ישיבות כחלק מהסדר "תורתו אמנותו". מטעם הממשלה נמסר כי "מתקיימים דיונים אינטנסיביים אך עדיין אין מתווה גיוס".

משרד רה"מ ומשרד הביטחון מסרו כי הממשלה לא יכולה להתחייב כעת למסגרת זמנים בה תביא הסכם חקיקה חדש לחוק, וכי "מדובר בסוגיה רגישה ומורכבת מאין כמוה בדרג המדיני והפוליטי, בייחוד בעיצומה של מלחמה ובתקופת כהונתה של ממשלת חירום לאומית".

המכתב של היועמ"שית

יצוין כי תהליכי חקיקה בכנסת עלולים לקחת זמן רב, ובפרט חוקים מורכבים עם מגוון היבטים כמו במקרה הנוכחי. בוועדה הנכונה עם שלל הגופים והעמותות שיש להם עניין בחוק, התהליך יכול להתפרס על פני חודשים רבים.

עם זאת, ברמה הפרשנית, מהמילים שהיועמ"שית מיארה כותבת: ״בלא קידום חקיקה״ - אפשר להבין כי די בכך שיתחילו תהליכי חקיקה בועדות הכנסת גם אם לא תושלם חקיקה,

התייחסות הממשלה לחוק הגיוס

גם בהודעת המדינה נכתב כי תאריך היעד להשלמת החקיקה הוא 30.6 שזה שלושה חודשים מאוחר יותר מהתאריך שבו נדרשת הכנסת להתחיל לקדם את החוק

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר