"שכח מי האויב האמיתי"

השר בן גביר הגיש תביעה נגד אולמרט בגלל הוצאת דיבה

בעקבות ראיון סוער שקיים רה"מ לשעבר אולמרט בתקשורת הטורקית בו הטיח האשמות חמורות נגד השר בן גביר וחבריו מימין הוגשה נגדו תביעת דיבה על סך 750 אל"ש בגין פגיעה בשמו הטוב של השר (חדשות)

יהודה גל | כיכר השבת |

בבית משפט השלום בירושלים הוגשה תביעה של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, בגין "פגיעה בשמו הטוב". התביעה על סך 750 אלף שקלים מגיעה לאחר שאולמרט אמר בראיון לטלוויזיה הטורקית לפני כשלושה חודשים: "מה שאני חושב על בן גביר וחבריו הבהרתי כבר בישראל, לא בטורקיה.. אני אומר שהם שוחטים, שהם הורגים, הם רוצחים, הם מחבלים"

הריאיון עסק בין השאר במלחמה מול עזה ובהתנהלות ישראל מול הפלסטינים ביהודה ושומרון, כלל הצפת עדויות של פלסטינים שטוענים כי המתנחלים מציקים להם ואולמרט מיהר למצוא את האחראים.

מיד לאחר הראיון, השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר מיהר להגיב ולתקוף את אולמרט. בחשבון ה-X (טוויטר) שלו הוא כתב: "אסיר מספר 9032478 אהוד אולמרט בראיון לטלוויזיה הטורקית אומר שאני – אויב, הורג, מחבל, שוחט ורוצח. בזמן שאני פועל סביב השעון לביטחון אזרחי ישראל, מצייד עשרות אלפים בנשקים כדי שנהיה מוגנים ומוכנים מול האויב האמיתי, העבריין המורשע ששכח לרגע מי האויב האמיתי שרוצה להשמיד אותו ואותי הולך ומוציא את דיבתנו רעה בעולם".

לאחר הראיון, בן גביר, שיגר לראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט מכתב התראה בטרם תביעה, במכתב ההתראה ששלח עורך דינו של בן גביר לאולמרט, יוספי מזר, נכתב: "מרשי מעולם, אך מעולם, לא שחט אדם, לא הרג איש, מעולם לא רצח ומרשי בוודאי שאינו מחבל. אמירת הדברים המזעזעים בעת הזו, ובשים לב למתקפת החמאס ב-7 אוקטובר, משווה את מרשי לפושעי החמאס וייחוס פשעים כנגד האנושות. מעבר להשוואה הבלתי נתפסת, דבריך גם מהווים חוסר אחריות לאומית, ויש להצטער שדברים אלו נאמרים בזמן שעם ישראל נלחם על קיומו".

לאור זאת, כתב עו"ד מזר לאולמרט כי הוא נדרש לחזור בו מהאמירות המבישות והמזעזעות שייחס לבן גביר, לפרסם התנצלות פומבית לאלתר, ולפצותו בסכום של מיליון שקלים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר