כל הנתונים ממשרד הפנים

תוצאות האמת בערים החרדיות המרכזיות | כל הנתונים לאחר ספירת הקולות 

הבוקר מתפרסמים נתוני האמת של תוצאות הבחירות במשרד הפנים | אחרי מערכת בחירות סוערת ויצרית במיוחד, להלן הנתונים המלאים והרשמיים מתוצאות הבחירות לרשויות המקומיות | בני ברק, אלעד, בית שמש וערים חרדיות גדולות נוספות מפרסמות הבוקר את תוצאות הבחירות הרשמיות (חדשות, בארץ) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |

זה היה לילה סוער במטות הפוליטיים של כלל המפלגות החרדיות - ברוב הערים. אחרי מערכת בחירות רוויית דילים, קומבינות נקמות יצריות ומה לא, הבוקר (רביעי) מתפרסמות תוצאות הבחירות הרשמיות לרשויות המקומיות, כפי שמדווח באתר משרד הפנים.

בית שמש

אחת הערים בהן היה הקרב הקשה ביותר במפלגות החרדיות היא העיר הכבר לא כל כך קטנה בית שמש. מועמד ש"ס משה אבוטבול נשלח על ידי חה"כ דרעי להתמודד מול המועמד הליטאי שמוליק גרינברג והמתיחות בין המפלגה האשכנזית לאחות הספרדייה הרקיעה שחקים בעיר השמש.

לפי העדכון הרשמי של משרד הפנים, לאחר ספירת 100% מהקולות, שמוליק גרינברג של 'דגל' מוביל עם 35.7%, אחריו הד"ר עליזה בלוך - ראש העיר המכהנת עם 32.4%, ומועמד ש"ס משה אבוטבול וראש העיר לשעבר צמוד מאחורה עם 31.9%.

המשמעות היא לכאורה כי ד"ר בלוך וגרינברג עולים לסיבוב שני, בו צפוי לכאורה המועמד גרינברג לקחת את ראשות העיר לאחר שמסתמן כי כלל הקהילות החרדיות יתאגדו להצביע עבורו בכדי שלא לאפשר את היבחרותה מחדש של בלוך.

המנצחים הגדולים של הערב. בוטבול וגרינברג (צילום: שלומי כהן, כיכר השבת)

אלא שהתוצאות הן כרגע עדיין לא סופיות, לאור קולות החיילים שעדיין לא נספרו והמשחק עדיין יכול להשתנות. הקרב על קולות החיילים צפוי להיות בין בלוך לאבוטבול, לאור הפער הגדול שפתח גרינברג מול שני המתמודדים הנוספים.

בכל הנוגע למפלגות והרשימות, בשלב זה נראה כי מפלגת 'דרך' עוברת את סף החסימה ומכניסה נציג למועצה, בעוד מפלגת בני תורה של עץ תתקשה בכך בשלב זה.

אלעד

שמחה פורצת גבולות בקהילה הספרדית בעיר אלעד לאחר הניצחון הלא צפוי של מועמד ש"ס יהודה בוטבול עם 55.3% לעומת 44.7% לישראל פרוש. המשמעות הפשוטה והחד משמעית לכאורה: יהודה בוטבול הוא ראש העיר אלעד הבא, ניצחון מתוק לראש העיר הספרדי המיועד, שנשלח לעיר על ידי אריה דרעי כדי להחליף את ראש העיר הנוכחי ישראל פרוש.

(צילום: לפי סעיף 27א)

בני ברק

בבני ברק, כצפוי, ראש העיר הבא הוא חנוך זייברט של 'אגודת ישראל' עם 59% הצבעה, לעומת 36.6% בלבד לאריאל בוסו, או מה שנקרא בלשון העם: "לקח בהליכה".

גם קולות החיילים, השוטרים והמעטפות הכפולות שטרם נספרו אינם צפויים להשפיע על התוצאה בעיר התורה והחסידות לאור הפער העצום בין שני המתמודדים.

נקווה שכמו שהרב זייברט יודע לתת 'חבורה', הוא ידע גם לפטור את תושבי עיר התורה מבעיית העכברים שמאיימת על בריאות הבני-ברקים.

מועמד הליכוד וידר אגב, נותר מאחור עם תוצאה עגומה של 4.4% בלבד.

ביתר עילית

בביתר עילית אין הפתעות מיוחדות הבוקר, וראש העיר המכהן רובינשטיין לוקח את הבחירות בלי להתאמץ עם 66.1% לעומת 33.9% בלבד למועמד שכנגדו חננאל שם-טוב.

טבריה

בטבריה ניצחון מתוק לציבור החרדי עם המועמד שקיבל את תמיכתו של הגאון הרב דוב קוק, יוסף נבעה, עם 51.8% לעומת המועמד רון קובי עם 22.9% שכזכור בקדנציה האחרונה עשה "חיים קשים" לציבור החרדי, ועוד יותר בזמן שכיהן כראש העיר בפועל.

אשדוד

באשדוד טרם סיימו לספור את כל הקולות, אך לאחר ספירה של 72% מהקלפיות ניתן לקבוע די בבטחה כי המועמד וראש העיר המכהן יחיאל לסרי שקיבל את תמיכת החרדים יכהן קדנציה נוספת עם 48.2%.

צפת

בעיר צפת מסתמן ניצחון ענק של מועמד ש"ס יוסי קקון, שהלך לקרב "ראש בראש" מול מועמד הליכוד שוקי אוחנה.

לפי התוצאות הרשמיות מאתר משרד הפנים הבוקר (רביעי), מועמד ש"ס יוסי קקון מוביל עם 52.2% מול שוקי אוחנה שניצב עם 43% הצבעה בעיר הצפונית.

יודגש כי קולות החיילים והמעטפות הכפולות טרם נספרו, אך נכון לשעה זו נראה כי מדובר בפער משמעותי.

ירושלים

בירושלים אין הפתעות הבוקר, וראש העיר המכהן משה ליאון ימשיך גם הוא לקדנציה נוספת עם 81.6% נכון לזמן כתיבת שורות אלו ולאחר ספירה של 90% מהקולות.

משה ליאון ויוסי חביליו. ניצחון לחרדים (צילום: חיים גולדברג, יונתן זינדל - פלאש 90)

המועמד החילוני יוסי חביליו שהרים קמפיין אנטי חרדי בשבועות האחרונים מפגר מאחור עם 18.1% בלבד, הרבה פחות ממה שנתנו לו המדגמים אמש (שלישי) של ערוץ 14 כ-30%.

ראש העיר ליאון הגיב לניצחונו: "עוד חמש שנים אנחנו הולכים להמשיך להפוך את העיר, לבנות עשרות אלפי יחידות דיור. ירושלים מסמלת אחדות, כולם ביחד. חרדי במועצה או יותר - זה לא משנה. זו עיר מעורבת, העיר הכי טובה בעולם. אני צריך לדאוג לכולם", אמר ליאון.

ראש העיר המכהן והנבחר הוסיף: "אני חייב לומר שהלילה הזה היה יכול להיות מושלם ושמח בירושלים בנסיבות אחרות, אבל אני מודה שקשה לי, ואני חושב ברגעים אלו. ראשית, כל החטופים שאנחנו מתפללים להחזיר אותם כמה שיותר מהר למדינת ישראל, לירושלים. אני חושב על חיילי צה"ל וכוחות הביטחון, שגם ברגעים אלו נלחמים עבורנו. אנחנו שולחים להם את ברכותינו".

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר