הטרור ברשתות החברתיות

אושר בקריאה טרומית: נפגעתם מהסתה ברשת? תוכלו לתבוע ללא הוכחת נזק

ראיתם פוסט ברשתות החברתיות שהעלה את חמתכם בשל דברי ההסתה שהיו כלולים בו? ח"כ קרויזר הגיש הצעת חוק שאושרה היום בקריאה טרומית, ולפיה, תוכלו לתבוע את מפרסם הפוסט - ללא הוכחת נזק (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
ח"כ קרויזר (צילום: ערוץ כנסת)

מליאת הכנסת אישרה לפני זמן קצר (רביעי) בקריאה טרומית את הצעת החוק של יו"ר סיעת עוצמה יהודית ח"כ יצחק קרויזר, למאבק בהסתה לטרור ברשת, 27 חברי כנסת תמכו מול 6 מתנגדים בלבד.

על פי הצעת החוק, כל אזרח שנחשף לתכני תמיכה והסתה לטרור ברשת, יוכל לתבוע את מפרסם הפוסט דרישת פיצויים, ללא הוכחת נזק וללא הגבלת מספר התובעים, כשחלק מדמי הפיצויים יועברו לזכותם של משפחות נפגעי טרור ופעולות איבה.

קרויזר, נאם לפני ההצבעה על החוק: "הרשתות החברתיות הפכו לפלטפורמה רחבה להסתה ולתמיכה בטרור. מי שנהנים לא אחת מהבמה להפצת השנאה כנגד המדינה, הם דווקא אזרחים שנהנים מזכויות אזרחיות וחופש ביטוי".

עוד אמר: "חשוב להעביר מסר לכל אותם גורמים מסיתים ומשסים ברשתות החברתיות שלהסתה יש מחיר ומי שמסית - ישלם. הצעת חוק זו הינה על מנת שחופש הביטוי, לא יהפוך לחופש השיסוי. חרף האתגר הטמון בחובן של הרשתות החברתיות, שמהוות כר נרחב להסתה לטרור ובמה להגברת השנאה והשיסוי כנגד מדינת ישראל, אסור שמערכות האכיפה והצדק, כמו גם הרשות המחוקקת, ירפו ממאמציהן להצר את צעדיהם של המסיתים לטרור באמצעות פתרונות אפקטיביים".

ח"כ קרויזר הסביר כי מדובר בהצעת חוק פורצת דרך במיגור הטרור ברשתות החברתיות: "הצעת החוק שמונחת כאן לפניכם היא למעשה תקדימית. הצעת חוק זו, מאפשרת לכל אזרח ואזרחית שנחשפים ברשת לגילויי הסתה ותמיכה בטרור לתבוע את המפרסמים ולזכות בפיצוי כספי גם ללא הוכחת נזק בעקבות הפרסום".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר