לחץ חרדי

העבודות שתוככנו להתקיים בעיצומה של השבת בכביש בוטלו?

יו"ר ש"ס אריה דרעי ויו"ר יהדות התורה השר גולדקנופף זעמו על משרד התחבורה לאחר שתוכננו להתבצע עבודות בכביש 1 בעיצומה של השבת | בהודעת רכבת ישראל נכתב: "העבודות בוצעו כמתוכנן וללא הפרעה וללא צורך בחסימת כבישים לנוסעים בדרך"  (חדשות, חרדים) 

דודי בן חמו | כיכר השבת |
גולדקנופף ובבצ'יק (נדב אלימלך ערוץ הכנסת)

העבודות בכביש 1, בכניסה וביציאה מירושלים, שתוכננו להתבצע במהלך השבת תוך רמיסת וכבוד השבת בוטלו?

לפי דיווחים שונים, יו"ר ש"ס הרב אריה דרעי ויו"ר מפלגת יהדות התורה השר יצחק גולדקנופף זעמו על משרד התחבורה בדבר ההחלטה לקיים עבודות בשבת, ודיברו עם אנשי משרד התחבורה ועם מקורבי השרה מירי רגב, ולאחר הלחצים שהפעילו העבודות נדחו למועד אחר.

לעומת זאת, בהודעת רכבת ישראל נכתב כי “ביום שישי 1.03.2024 תוכננה ובוצעה עבודת בטיחות מצילת חיים על מקטע גשר הרכבת מעל כביש מספר אחד. צוותי העבודה פעלו בשטח, כולל כוחות משטרה שהגיעו לטובת סגירת הכביש במידת הצורך".

עוד הוסיפו כי "הצוותים ערכו סקר הנדסי על מנת להסיר את המפגע הבטיחותי וביצעו עבודות לחיזוק החיבורים של מערכת היציקה המאוזנת והחזרתה למצבה הקודם. מטרת עבודות הסקר והחיזוק שבוצע היו מניעת מפגעי בטיחות ממשתמשי הדרך הנוסעים מתחת מהגשר שנמצא בבניה”.

ברכבת ישראל הדגישו כי “לטובת ביצוע הסקר והחיזוק שבוצע בשישי בערב לא נדרשה לבסוף סגירתו של הכביש. במוצאי שבת תתבצע הערכת מצב משותפת של גורמי המקצוע, הקבלן המבצע ורכבת ישראל לקביעת תוכנית עבודה להשלמתו של חיבור הגשר. העבודות בוצעו כמתוכנן וללא הפרעה וללא צורך בחסימת כבישים לנוסעים בדרך”.

ביום שישי משטרת ישראל הודיעה, כי בשל עבודות תשתית לחיבור גשר הרכבת הכבדה במחלף ענבה – כביש 1 מירושלים לתל אביב ייסגר החל מכניסת השבת למשך כ-24 שעות. החסימה תחל בשעה 17:30, והמקטע ייחסם הרמטית עד לקראת צאת השבת, בשעה 16:30. כמו כן תיסגר רמפת היציאה מכביש 1 מזרח לעיר מודיעין, אך התנועה בכיוון הנגדי לא תושפע".

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הגיב לביטול העבודות וכתב בעיצומה של השבת כי "עבודות הרכבת בשבת הוגדרו על ידי גורמי המקצוע כפיקוח נפש והצלת חיי אדם. ביטולן בפעם השניה הן בגדר סיכון חיי אדם, פגיעה בכלכלה וכפייה דתית".

בנוסף, על פי דיווח ב’כאן חדשות’, בסביבות השעה 14:00 בצהריים, החלו גורמים ברכבת ליצור קשר עם חלק מקבלני התשתיות שאמורים היו להניח את הגשר – ועדכנו אותם שהעבודות עלולות להתבטל. זמן קצר לאחר מכן, הם קיבלו הודעה כי העבודות בוטלו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר