החלטה מפתיעה

נסגר תיק החקירה נגד חשודה שריססה גרפיטי 'בושה' על קיר בית הדין הרבני בת"א

הפרקליטות הודיעה כי לא יוגש כתב אישום נגד החשודה שריססה במהלך הפגנות השמאל האלימות את המילה בושה על קיר בית הדין הרבני בתל אביב ושם הגיבו: "לו זה היה נגד בית משפט ולא נגד בית דין רבני, היה מוגש כתב אישום. נגיש ערר" (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-כ"ד באדר א' תשפ"ד | 04.03.24
ההפגנות ליד בית הדין הרבני בקיץ שעבר (צילום: : Miriam Alster/Flash90))

פרקליטות המדינה סגרה את תיק החקירה שנפתח נגד חשודה, שתועדה כשהיא מרססת את כתובת הגרפיטי "בושה" על קיר בית הדין הרבני בתל אביב.

לפי הודעת הפרקליטות הכתובת נמחקה באופן מיידי אך מבדיקת 'ישראל היום' עולה כי מי שמחק את הכתובת שרוססה הייתה עייית תל אביב ולא החשוה עצמה

גורם בהנהלת בתי הדין מתח ביקורת חריפה על ההחלטה התמוהה: "לו זה היה נגד בית משפט ולא נגד בית דין רבני, היה מוגש כתב אישום. נגיש ערר נגד ההחלטה".

כזכור, לפני כשמונה חודשים, התקיימה בתל אביב הפגנה סוערת, במסגרת גל מחאות הענק נגד החקיקה המשפטית. המפגינים צרו על בית הדין הרבני בעיר, ועל פי הנהלת בית הדין, סגרו את שיבר המים לבית הדין, ניתקו חלק מאספקת החשמל, פגעו במאבטחים והסבו נזק לדלתות בית הדין.

באותו אירוע נעצרו 19 מפגינים ומפגינות, שהפרו את הסדר הציבורי, במהלך יום השיבוש של השמאל, נגד הרפורמה במערכת המשפט, 14 חשודים נעצרו בהפרות סדר במחוז מרכז, 3 חשודים נעצרו בהפרות סדר במחוז תל אביב ו-2 חשודים נעצרו בהפרות סדר במחוז חוף.

מאוחר יותר, עוכבה לחקירה מפגינה שריססה כתובת בושה על קירות בית הדין. שכאמור במים האחרונים החליטה הפרקליטות לסגור את תק החקירה , ולדברי גורמים בבית הדין הרני, ההחלטה היתה מעל ראשם בלי כל שיתוף עימם ובכוונת הנהלת בתי הדין להגיש ערר על ההחלטה המקוממת.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר