ההשראה - דאעש

הותר לפרסום | פני הרוע: אלו המחבלים שהכינו 100 מטענים ותכננו פיגוע רב נפגעים

כעת הותר לפרסום, כי נתפסה חוליה בת ארבעה מחבלים מאזור חברון, שעמלה במשך תקופה לבנות 100 מטעני נפץ רבי עוצמה ולהפעיל אותם נגד חיילי צה"ל | בחסדי שמיים, שב"כ סיכל את המזימה | כל הפרטים (חדשות בארץ)

מישאל לוי | כיכר השבת |
המחבלים והמטענים (צילום: תקשורת שב"כ)

חסדי שמיים: ניסיון לבצע פיגוע רב נפגעים - נבלם. ארבעה מחבלים מאזור חברון, הכינו עשרות מטעני נפץ בהשראת דאעש, אך מזימתם נכשלה.

הוצאת הפיגוע הנורא לפ]ועל נבלמה לאחר פעילות משותפת של שב"כ, צה"ל ומשטרת ישראל, שסיכלה בחודש האחרון חוליית טרור מאזור חברון, שתכננה לבצע פיגועי מטען נגד כוחות צה"ל.

במסגרת זו נעצרו ארבעה תושבי הכפר תרקומיא - מוראד מרקטן, חסין מרקטן, מחמד מרקטן ואחמד מרקטן.

המחבלים שנעצרו (צילום: תקשורת שב"כ)

בחקירת השב"כ של חברי החולייה, עלה כי הם תכננו לבצע פיגועי מטען לעבר כוחות צה"ל המצויים באזורם. לשם כך ייצרו כ-100 מטעני נפץ, תוך שימוש בסרטוני הדרכה ברשת, וקבלת הדרכות ממזוהי ארגון המדינה אסלאמית בחו"ל, עימם עמד בקשר מוראד מרקטן, מזוהה ארגון המדינה האסלאמית ואחד מראשי החולייה.

עוד עלה כי חברי החולייה החזיקו ברשותם נשקים מסוג M-16 וקרלו, בהם תכננו להשתמש לפיגועים נוספים.

כלל המטענים פוצצו בשטח על ידי חבלני משטרה, והנשקים שהיו ברשות חברי החולייה נתפסו והוחרמו. כנגד הארבעה, כבר הוגשו לאחרונה כתבי אישום חמורים לבית המשפט הצבאי ביהודה.

המטענים שנתפסו (צילום: תקשורת שב"כ)

מהשב"כ נמסר כי "שירות הביטחון הכללי ימשיך לפעול על מנת לסכל כל ניסיון של גורמי טרור הפועלים כנגד מדינת ישראל, ויפעל למצות את הדין עם המעורבים בפעולות מעין אלה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר