מהומה במעברים

המשטרה מכחישה: לא קרענו את תמונתו של החטוף

במהלך ההפגנות היום במעבר ניצנה, זעקה מדם ליבה אחייניתו של אחד החטופים בעזה, כשבידה תמונת קרובה קרועה | ברקע פרסומים שהאשימו אותה, הבהירו במשטרה: "הכוחות לא קרעו את התמונה" (בארץ)

דוד | כיכר השבת |
קרובתו של החטוף - זועקת (צילום: תנועת צו 9)

גם היום הפגינו פעילי תנועת 'צו 9', בהם בני המשפחות של החטופים, במעבר ניצנה ליד עזה במטרה לחסום את הכנסת הסיוע ההומניטרי לרצועה. כוחות משטרה וצה"ל נכחו במקום ושמרו על הסדר ועל הכנסת הסחורות.

יעל סבריאגו, אחיינתו של ליאור רודאיף החטוף ברצועת עזה כבר 151 יום, השתתפה במחאה כשבידה תמונת דודה החטוף. התמונה הייתה קרועה בתחתיתה והיא פנתה בקריאה מלב קרוע לממשלת ישראל.

"דוד שלי ליאור", אמרה, "חולה לב, חטוף כבר 151 יום בהם הוא לא לקח תרופה. הבטחו לנו הומניטרי. ממשלת ישראל תעצרו את הסיוע זה הדרך היחידה להחזיר אותם. שהם לא יהיו על פלקט. תעצרו את הטירוף".

היא הוסיפה ושאלה בכאב: "למה אנחנו ממשיכים לתדלק ולתגבר את חיות אדם. לתת להם כוח להמשיך להילחם בנו?"

בהמשך הבהירה המשטרה כי "בניגוד מוחלט לפרסומים שגוים - נבקש להבהיר כי היום במעבר ניצנה, כוחות המשטרה אשר פעלו במקום לא קרעו תמונתו של חטוף".

לדברי המשטרה, "משטרת ישראל נוקטת במדיניות הכלה ורגישות כלפי המוחים, תמשיך לחבק את משפחות החטופים, ותעמוד במשימתה לאבטח את מעברן של הסחורות ומאות משאיות של אספקת סיוע הומניטרי לתוך רצועת עזה בהתאם להנחיית הדרג המדיני ביטחוני".

הסרטון שצירפה המשטרה
(צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

מוקדם יותר היום עדכנה המשטרה כי במהלך הלילה הגיעו כ-50 מפגינים למתחם מעבר כרם שלום, ולאחר שסירבו להתפנות ולא נענו להוראות השוטרים הם פונו מהמקום על גבי טיולית והורחקו מהמעבר.

7 מפגינים שסירבו להתפנות, תוך שהם מפריעים לכוחות המשטרה לבצע את משימתם, עוכבו במקום ובהמשך נלקחו לחקירה בתחנת המשטרה.

בהמשך פעלו כוחות המשטרה גם במעבר ניצנה, לשם הגיעו כ-40 מפגינים, בכוונה לפנותם מהמקום ולאפשר את מעבר המשאיות ואספקת הציוד כסדרן.

"משטרת ישראל נוקטת במדיניות הכלה ורגישות כלפי המוחים, אך לא תאפשר הפרת הסדר הציבורי, ותפעל באפס סובלנות כלפי מי שיפר את הסדר ולא ישמע להוראות השוטרים", מסרה המשטרה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר