המסמך שמצאו הלוחמים

מבוכה בעזה: ריגול חמאס אחרי הג'יאהד האיסלאמי נחשף

דובר צה"ל בערבית חשף מסמך שנכתב בידי אנשי חמאס לפני כשנתיים, ובו תכנית ריגול אחרי ההודעות לעיתונות שמוציא הארגון המתחרה ברצועה - הג'יאהד האיסלאמי (טרור)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
מנהיג חמאס הניה אחרי היבחרו לראש ממשלת חמאס (צילום: Ahmad Khateib/ Flash90)

במסמך שכתב המודיעין הצבאי של גדודי אל קאסם החמאסי, ופורסם היום (שלישי) ברשת החברתית X (טוויטר לשעבר) על ידי דובר צה"ל בערבית אביחי אדרעי, עולה כי ארגון הטרור חמאס מרגל אחרי ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי.

מדובר במסמך שאותו איתרו לוחמי צה"ל, במהלך הפעילות בעזה, המסמך מתוארך לשנת 2022 ובו ניכר שהנהגת חמאס לא הייתה מרוצה מהפרסומים התקשורתיים של הג'יאהד האסלמי.

בין היתר, עולה במסמך, כי חמאס מודה רשמית בשיגורי הרקטות הכושלים של הג'יאהד האיסלאמי בחודש אוגוסט 2022, במבצע "שחר אמיתי".

המסמך של חמאס מתייחס לשלוש תכניות והפקות לקחים תקשורתיים ממערכת התעמולה של הג'יאהד האיסלאמי. בסיום המסמך מציינים כותביו, המוזהים עם חמאס, שישנו צורך לעבוד עם דוברי הג'איהד אסיאלמי על מנת להבטיח שפרסומים שלהם לא יכללו ביקורת ישירה או מרומזת על חמאס.

במסמך מופנה גם צורך לפנות לכתב אל-ג'זירה, תאמר אל-משעל, מגיש אחת התוכניות בערוץ הערבי הפופולרי, על מנת לוודא שמשרד דובר הזרוע הצבאית של חמאס אישר את התכנים שקיבל מהג'יהאד האיסלאמי.

בין היתר, הוזכרה במסמך דרישת חמאס לוודא שלא תנוצל יתר על המידה יכולת הטילים של הג'יהאד האיסלאמי, במיוחד לאחר מבצע "שחר אמיתי", במהלכו נפלו מספר רב של פגזי רקטות ששיגר הג'יהאד האסלאמי על אדמת עזה, מה שגרם למותם של אזרחים פלסטינים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר