"אנחנו בוחרים בחיים"

משפחות שכולות ומשפחות חטופים נכנסו לקבר יוסף בשכם

משפחות שכולות, משפחות חטופים ופצועי צה"ל מהמלחמה נכנסו הלילה לקבר יוסף בשכם, בכניסה ראשונה מאז פרוץ המלחמה | "יש כאן סגירת מעגל, עוצמה של המשכיות שאנחנו ממשיכים ובוחרים בחיים", אמרה רויטל, אלמנתו של מוטי שמיר שנפל ב-7 באוקטובר והגיעה עם התינוקת שנולדה לפני פחות מחודש (בארץ)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
דיצה אור, רויטל שמיר והתינוקת אורי שנולדה אחרי שבעלה נפל, יוסי דגן, נחמן שושן שנפצע קשה ב-7 באוקטובר וסגן אלוף אליצור טרבלסי מדליקים לראשונה מאז פרוץ המלחמה את הנר בקבר יוסף (צילום: רועי חדי)

לראשונה מתחילת המלחמה, הלילה (רביעי) התקיימה כניסה מצומצמת לקבר יוסף, זאת כחלק מהכניסות הקבועות של מועצה האזורית שומרון המתקיימות בליווי צה"ל ובסיוע מתנדבי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה.

בין הנכנסים היו ראש מועצת שומרון יוסי דגן, רויטל שמיר אלמנתו של מוטי שמיר שהגיעה עם התינוקת שנולדה רק לפני חודש לאחר שבעלה מוטי נפל כשנלחם בהגנה על קיבוץ רעים ב-7 באוקטובר; דיצה אמו של אבינתן אור שנחטף לעזה בשביעי באוקטובר יחד עם נעה ארגמני; נחמן שושן מהישוב נופי נחמיה שנפצע קשה בקרבות לשחרור נתיב העשרה; הוריו של נריה רוזנבאום מהישוב עלי זהב שנפצע בינוני בקרבות; אביו של בנימין לנדאו מהישוב נופים שנפצע גם הוא בקרבות. וכן מפקד אוגדת איו"ש תת אלוף יקי דולף, ניצב משנה צחי שרעבי מפקד מרחב שומרון, מח"ט שומרון אל"מ שמעון סיסו, קצין הגמ"ר פיקוד מרכז סגן אלוף אליצור טרבלסי, וכן קצין הגמ"ר של החטיבה.

רויטל אלמנתו של מוטי שמיר שנפל ב-7 באוקטובר כשרץ עוד לפני שקיבל צו 8 והספיק להציל חיים רבים, הגיעה עם התינוקת שנולדה לפני פחות מחודש אחרי מותו ושיתפה: "זו זכות גדולה להיות פה. מוטי זכה בתפקידו כמ"פ בגזרה, להכניס הרבה יהודים לקבר יוסף. זו בעצם פעם הראשונה שלי פה, אני פה גם עם אורי, התינוקת שלנו, שנולדה לפני פחות מחודש. יש כאן סגירת מעגל, עוצמה של המשכיות שאנחנו ממשיכים ובוחרים בחיים".

דיצה אור, אמו של החטוף אבינתן אור, שיתפה: "אני אמא של אבינתן שחטוף בעזה. הסרטון של החטיפה שלו מוכר בכל העולם. נועה ארגמני נחטפה על אופנוע והוא צועד בעקבותיה. אנחנו יודעים שאבינתן היה יכול לברוח ולמלט את עצמו ובחר בידיעה ובמודעות ללכת איתה ולא להפקיר אותה. יוסף הצדיק חלם את האמת שלו ומרגע שהוא חלם הוא התחיל להידרדר מדחי אל דחי זרקו אותו לבור, הוא נמכר לעבד כלאו אותו ובכל הזמן הזה הוא זכר שהוא מלך, שהוא נועד למלכות, בזכות זה שהוא שמר על הפנימיות שלו, בזכות האמת שלו שהוא זכר כל הזמן, הוא זכה שהאמת שלו יצאה לאור והתגשמה. אז אני מקווה שכולנו כעם ישראל נזכור את האמת שלנו נזכור מי אנחנו ומה באנו לעשות כאן בעולם בעזרת השם שנזכה לעשות את השליחות שלנו ואת היעוד שלנו בגאולה שלמה תכף ומיד ממש".

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, אמר כי "אנחנו כאן באישון לילה, לראשונה מאז תחילת המלחמה, יחד עם המתנדבים של מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון. יחד עם לוחמי צה"ל בחטיבת שומרון, מנהל איו"ש ושוטרי מרחב שומרון. יחד עם המשפחות הגיבורות שמייצגות את ערכי צה"ל – המשפחות השכולות, משפחות החטופים ומשפחות הפצועים שהגיעו לכאן בשם כל עם ישראל כדי להעביר מסר של גבורה, מסר של אחדות, מסר של עם ישראל קודם כל כלפי שמיא, כלפי הקב"ה, וכלפי כל העולם - שעמ"י חזק, עמ"י מאמין ועמ"י כאן כדי לנצח את הברברים, כי האור תמיד מנצח את החושך.

"אנחנו עומדים כאן עם גיבורות ישראל וגיבורי ישראל, כולנו מצדיעים לכם, כל עמ"י, על הרוח שלכם, על הגבורה בשדה הקרב ובחיים היום, ומהכוח שלכם בע"ה עם ישראל ינצח.

"אנחנו מתפללים כאן לניצחון מלא של צה"ל וכוחות הביטחון, לחזרה של כל החיילים, החיילות, החטופים והחטופות שלמים ובריאים בע"ה ולהחלמה מהירה של הפצועים. בעיקר שולחים כוחות ודרישה לממשלת ישראל למגר עד הסוף ולא לעצור עד שלא מסיימים את המלחמה ומחזירים את החטופים מתוך עוצמה וגבורה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר