האימאם שניסה לרצוח ילדים

ביישוב היהודי בחברון מגיבים: "יש לבטל את הקלות הרמאדן"

אימאם מחברון, יצא מביתו, הלך לבית הקברות וניסה לפגוע ביהודים ביישוב היהודי, ראש מועצת חברון מגיב כעת לניסיון הרצח ודורש לבטל את ההקלות שניתנו בשל הרמאדן | צפו בדבריו (חדשות בארץ)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
אייל גלמן (צילום: מועצת חברון)

בשעה 13:20, בשבת בצהריים, מחבל (אימאם מחברון. ק"א) חמוש בקלנצ׳ינקוב פתח בירי לעבר היישוב היהודי בחברון מתוך הבית קברות הפלסטיני. ביישוב היהודי בחברון מגיבים כעת לפיגוע: "דורשים לבטל את ההקלות לרמדאן - נמשיך בזקיפות קומה להעמיק שורשים בחברון".

אייל גלמן, ראש מועצת חברון אומר הערב "היום בצהרי השבת במקום זה בלב הישוב היהודי בחברון בוצע פיגוע שבאורח נס ניצלו חיי ילדנו. שני ילדים שמגיעים למקום הזה והולכים בין הבתים בלב הישוב היהודי בחברון, הילדים הולכים ומחבל שמגיע מטווח אפס מגיע ומנסה לפגוע בהם ובנס לא פוגע בהם. לוחמי צה"ל שמגיעים במהירות מחסלים את המחבל המחבל - אימם באחד המסגדים פה בחברון".

האימאם מתחיל לירות | צפו (צילום: רשתות חברתיות, לפי סעיף 27א)

לדברי גילמן: "הפיגוע הזה ממחיש שוב שהטרור מנסה להמשיך ולהרים את הראש הראש ברמדן. אנו דורשים מהדרג המדיני לבטל את כל הקלות הרמדאן, לא לתת למחבלים להרים את הראש ברמדאן. אנו דורשים מהדרג המדיני להורות לצה"ל להילחם בהסתות, להילחם בחמאס לא רק בעזה אלא גם פה בחברון, בכל תשתית ותשתית להמשיך ולהילחם באויב, להיכנס למסגדים להיכנס לבתים להוציא את הנשקים ולפגוע בכל תשתית חמאס שקיימת כאן בחברון וביהודה ושמרון בכלל", קרא גלמן.

צפו בדברי אייל גלמן (צילום: מועצת חברון)

גלמן אומר כי היישוב היהודי ימשיך להעמיק שורשים בחברון "אנחנו בישוב היהודי נמשיך בזקיפות קומה בעיר האבות והאמהות להמשיך להעמיק את השורשים לבנות את המקום להתרחב ולהמשיך לצמוח ולפרוח אנו מודים לקב"ה על הנס הגדול שהיה פה, לצה"ל לכוחות הביטחון שחיסלו את המחבל ושומרים פה שעה שעה על בטחון עם ישראל עד הניצחון", דברי גלמן.

בתוך כך, שעות לפני כניסת השבת, צה"ל פתח כמחווה לרמדאן חסם ביטחוני אשר היה חסום למעבר ערבים מתחילת המלחמה, החסם ממקום מאות מטרים בודדים ממקום פיגוע הירי אשר התרחש בשבת, בנס ללא נפגעים. עשרות מתושבי היישוב היהודי בחברון הגיעו לחסם ומחו במקום. בין המוחים משפחות שכולות והורים ללוחמים בעזה ובצפון.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות