אושר בטרומית

בנקים יהיו חייבים להתקשר לבעלי חשבון שאין בו תנועות

23 חברי כנסת תמכו בהצעה, ללא מתנגדים או נמנעים: במליאת הכנסת אושרה הצעת החוק בטרומית, שתחייב בנקים לאתר ולפנות באופן אפקטיבי לבעלי חשבונות ללא תנועה (חדשות בארץ)

בני סולומון | כיכר השבת |
חשבונות בנק רדומים | אילוסטרציה (צילום: חיים גולדברג, פלאש 90)

מליאת הכנסת אישרה לפני זמן קצר (רביעי) בקריאה טרומית את הצעת חוק לתיקון פקודת הבנקאות (חובת איתור בעלי חשבונות ללא תנועה), של חבר הכנסת יונתן מישרקי.

עשרים ושלושה חברי כנסת תמכו בהצעת החוק, ללא מתנגדים או נמנעים, והיא תועבר לדיון בוועדת הכלכלה.

על פי ההצעה, תאגיד בנקאי, כחלק מחובת איתור בעלי חשבונות ללא תנועה, החלה על תאגיד בנקאי מכוח חוק, יצור קשר עם בעל חשבון ללא תנועה, באמצעות דואר, מסרון, שיחת טלפון או דואר אלקטרוני, בהתאם לפרטי ההתקשרות הנמצאים בידי התאגיד הבנקאי.

כמו כן, תאגיד יהיה מחיוב לפנות לרשות האוכלוסין לקבלת פרטיו של בעל חשבון ללא תנועה, במידת ולא הצליח התאגיד הבנקאי ליצור קשר עם בעל החשבון בתוך 30 ימים ממועד פירעונו של החשבון.

(צילום: דוברות הכנסת)

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "סעיף 13ב לפקודת הבנקאות מטיל על תאגידים בנקאיים חובה פוזיטיבית לנקוט צעדים לצורך איתור בעלי חשבונות רדומים שבהם מופקד סכום של 100 שקלים חדשים או יותר. כשמדובר בפיקדון שנקבע מועד לפירעונו, חובת האיתור קמה סמוך למועד הפירעון; וכשמדובר בפיקדון שלא נקבע מועד לפירעונו, החובה קמה בחלוף עשרה חודשים מעת שנתקבלה ההוראה האחרונה מבעל הפיקדון".

עוד נכתב בהסבר: "כיום התאגידים הבנקאיים נוהגים להסתפק במשלוח אוטומטי של דואר לכתובת הרשומה ברשומותיו – גם כאשר פעם אחר פעם מכתבים אלה חוזרים לשולח; בנוסף לכך, התאגידים הבנקאיים נמנעים מלפנות למרשם האוכלוסין על מנת לאתר פרטי התקשרות עדכניים עם בעלי החשבונות הרדומים. כפועל יוצא, לקוחות של תאגידים בנקאיים מוצאים את עצמם מופתעים לגלות לאחר שנים רבות (אם בכלל) פיקדון רדום שנפרע, מה שגורם לשחיקת ערכו של הסכום שהיה מופקד בפיקדון".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר