חוק ולא יעבור

ברגע האחרון: בוטלה ישיבת הממשלה על גיוס 2,500 חרדים בשנה   

השעון הפוליטי מתקתק ומחר יהיה המועד האחרון להגיש את טיוטת חוק הגיוס לבג"ץ • ישיבת הממשלה לאישור סעיפי החוק תוכננה להתקיים הבוקר אך נדחתה עד שהתבטלה  • נתניהו צפוי להיפגש שוב עם ראשי הסיעות החרדיות כדי למשש את הדופק ביחס לחוק המתגבש (חדשות)

יהודה גל | כיכר השבת |
רה"מ נתניהו עם יו"ר ועדת הכספים חה"כ משה גפני במליאה (צילום: Photo by Olivier Fitoussi/Flash90)

מירב המאמצים הפוליטיים מוקדשים ביממה האחרונה במטרה להציג מתווה מוסכם בכל רחבי הקואליציה לניסוח חוק הגיוס שיסדיר את מעמדם של תלמידי הישיבות מול דרישת בג"ץ .

הדד ליין להגיש את המתווה המוסכם יחול מחר ולפי הנראה כרגע, הממשלה נקלעה למבחן מהותי המאיים על קיומה, לאחר שלפי דיווחים חלק מהפוליטיקאים החרדים הבהירו לראש הממשלה שאם תהיה דרישה למכסות גיוס זה יוביל להוראה של מועצת גדולי התורה לפרוש מהממשלה ולאפקט דומינו שישפיע גם על ש"ס ויציבות המשלה תתערער משמעותית.

לפי דיווח של העיתונאי יהודה שלזינגר ב'ישראל היום', בפגישת רה"מ והיועצת המשפטית לממשלה בנושא שהתקיימה בשעות הבוקר, נתניהו הציע קביעת יעדי גיוס בסך 2,500 חרדים בשנה. והוא צפוי להציע זאת שוב בדיונים הבאים.

עוד הוזכר כי כרגע עיקרי חוק הגיוס הנוכחיים הם הקמת גדוד חרדי במחזור גיוס אוקטובר 2024, שיאפשר שירות של הציבור החרדי בצה"ל במתווה מותאם וכן יכלול מסלולים ייעודיים המותאמים לתעסוקה עתידית. בנוסף, ייקבעו יעדי גיוס ויוטלו סנקציות כלכליות למוסדות חינוך חרדים שהלומדים בהם בגיל גיוס, אך לא מתגייסים.

ובינתיים, הנציגים החרדים מתנגדים להצגת מכסות קבועות בחוק מה שגורם לנתניהו לכאב ראש לא מבוטל ולביטול ישיבת הממשלה שנקבעה בנושא, מנגד, גנץ מאיים כי אם יעבור חוק שייתר את גיוס החרדים - יפרוש ממשלת החירום הנוכחית. כך או כך עתידה של הממשלה לוט בערפל.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר