יוקר המחיה

מחיר הדלק לא מפסיק לטפס: זה המחיר המטורף שתשלמו כבר מהלילה בחצות

בהודעת משרד האנרגיה נאמר כי עליית המחירים נגזרת כתוצאה מעלייה כללית ומתבססת "על ממוצע מחירי הדלק באזור אגן הים התיכון בחמישה ימי מסחר, שקדמו לשני ימי העבודה האחרונים בכל חודש" (כלכלה, בארץ)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
תחנת דלק | אילוסטרציה (צילום: Jamal Awad/Flash90)

משרד האנרגיה והתשתיות מעדכן כי מחיר הדלק במדינת ישראל יזנק ויעלה כבר הלילה בחצות - 01.04.2024, ומחירו של ליטר בנזין (אוקטן 95) בשירות עצמי יעמוד על 7.72 ש"ח - עלייה של 21 אג' לכל ליטר מהמחיר הנוכחי שעומד על 7.51 ש"ח לליטר.

כזכור, גם בחודש שעבר עדכן משרד האנרגיה על עלייה במחירי הדלק בסך 13 אג' מ-7.38 ש"ח לליטר בנזין בשירות עצמי ל-7.51 ש"ח.

לפני מספר חודשים, הודיע שר האוצר בצלאל סמוטריץ', על ביטול ההפחתה במס הבלו על הדלק - מהלך שעצר את בלימת עליית המחירים בדלק ובחודשים האחרונים מחירו של ליטר בנזין מגיע לגבהים ומתקרב לשיא מחיר הדלק בכל הזמנים כאשר השיא היה בשנת 2012 - אז מחירו של ליטר בנזין בשירות עצמי עמד על 8.26 ש"ח.

בהודעת משרד האנרגיה נאמר: "מינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה והתשתיות מודיע כי בחצות הלילה שבין ראשון לשני (01.04.2024) יעודכנו מחירי מוצרי הדלק הנמצאים בפיקוח, הנמכרים לצרכן בתחנות הדלק".

"המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי (כולל מע"מ) לא יעלה על 7.72 ש"ח לליטר, עליה של 21 אג' מעדכון קודם. תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 22 אגורות לליטר (כולל מע"מ), ללא שינוי מעדכון קודם".

במשרד הוסיפו הסבר לעלייה: "מנהל מינהל הדלק במשרד האנרגיה והתשתיות מפרסם בכל סוף חודש את מחיר בנזין 95 בתחנה לחודש הבא, בהתאם לנוסחה שנקבעה בצו הפיקוח על מחירי מצרכים ושירותים (מחירים מרביים בתחנות תדלוק), התשס"ב-2002. בהתאם לצו, מחיר הבנזין בתחנה מתבסס על ממוצע מחירי הדלק באזור אגן הים התיכון בחמישה ימי מסחר, שקדמו לשני ימי העבודה האחרונים בכל חודש".

"בנוסף כולל המחיר סל הוצאות שיווק, מס הבלו ומס ערך מוסף. התרגום לש"ח מתבצע לפי שער החליפין היציג האחרון שפרסם בנק ישראל לפני שני ימי העבודה האחרונים בכל חודש" נמסר ממשרד האנרגיה והתשתיות.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר