דרמה בישיבת הממשלה 

צוות היועמ"שית, העיר לנתניהו - אמסלם תקף: "רה"מ רוצה לפטר אתכם - תעזרו לו"

המשנה ליועמ"שית עו"ד גיל לימון אמר בישיבת הממשלה כי נתניהו נמצא בניגוד עניינים בנושא אסון מירון מאחר ומסקנות הוועדה עוסקות בהתנהלותו בפרשה | השר אמסלם הגיב בחריפות ואמר שראש הממשלה מחפש את הדרך לפטר את היועמש"ית והצוות שלה (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
השר אמסלם (צילום: Photo by Yonatan Sindel/Flash90)

השר דודי אמסלם תקף בחריפות את המשנה ליועצת המשפטית לממשלה, גיל לימון, בישיבת הממשלה היום (ראשון) לאחר שהתקיים דיון בדבר הצעתו של ראש הממשלה להקים ועדה בינמשרדית שתציע כיצד לפעול בהמשך למסקנות ועדת אסון מירון.

לפי הדיווח ב'כאן 11', גיל לימון, המשנה ליועצת המשפטית לממשלה, אמר לנתניהו: אתה לא יכול להביא את ההחלטה על מירון כי יש המלצות נגדך

מזכיר הממשלה יוסי פוקס: ראש הממשלה רק מנחה

השר דוד אמסלם: מי אתה רוצה שינחה?

השר יריב לוין: לכם מותר הכול - אתם מחליטים על הוועדה של הרוגלות, שם אין לכם בעיה. למרות שזה נגדכם אתם מחליטים?

אמסלם: בוא נעשה ככה. הממשלה רוצה לפטר אתכם, ראש הממשלה רוצה לפטר אותך (גיל לימון) ואת מיארה, תנחה אותנו בבקשה - איך ראש הממשלה יכול לעשות זה?

פוקס: זה לא הדיון עכשיו. בשביל מה אתה מעלה את זה?

ראש הממשלה בישיבת ממשלה (צילום: לע"מ)

בפתח ישיבת הממשלה אמר נתניהו: ״אנחנו מציינים היום חצי שנה למלחמה. ההישגים של המלחמה גדולים: אנחנו חיסלנו 19 מתוך 24 מגדודי החמאס, לרבות מפקדים בכירים. אנחנו הרגנו, פצענו או שבינו חלק ניכר ממחבלי החמאס. אנחנו טיהרנו את שיפאא׳ וגם מפקדות טרור רבות אחרות. אנחנו הרסנו מפעלי ייצור של רקטות, חמ״לים, מאגרי נשק, תחמושת ואנחנו ממשיכים להרוס באופן שיטתי את התת-קרקע. אנחנו כפסע מהניצחון. אבל המחיר שנגבה מאיתנו כואב וקורע לב.

ראש הממשלה הוסיף: הבהרתי לקהילה הבינלאומית: לא תהיה הפסקת אש בלי החזרת חטופים. זה פשוט לא יקרה. זוהי המדיניות של ממשלת ישראל, ואני מברך על כך שממשל ביידן הבהיר שלשום שזו עדיין גם עמדתו.

אני מבקש להבהיר דבר נוסף: ישראל היא לא זו שמונעת עסקה. חמאס מונע עסקה. דרישותיו הקיצוניות נועדו להביא להפסקת המלחמה והשארתו על כנו. להבטיח את הישרדותו, את שיקומו, את היכולת שלו לסכן את אזרחינו ואת חיילנו. כניעה לדרישות החמאס תאפשר לו לנסות לחזור על פשעי ה-7 באוקטובר שוב ושוב, כפי שהבטיח לעשות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר