התפתחות מעניינת

הממשלה מבקשת ייצוג משפטי חיצוני בדיוני בג"ץ חוק הגיוס

אחרי ההארכה האחרונה שביקש ראש הממשלה, עד כ"ב בניסן המדינה חייבת להשיב בבג"ץ בתצהיר, מה בכוונתה לעשות  כדי לקדם את גיוס החרדים | כזכור היועמש"ית מתנגדת לעמדת הממשלה לנסח חוק גיוס שיפטור את בני הישיבות מגיוס (חדשות) 

יהודה גל | כיכר השבת |
דיון בג"ץ הגיוס בחודש שעבר (צילום: צילום מסך אתר בית המשפט )

עד כ"ב ניסן המדינה צריכה להשיב לבג״ץ בתצהיר תשובה מה בכוונתה לעשות על מנת לקדם את גיוסם של החרדים

הממשלה מבקשת ייצוג נפרד בבג״ץ הגיוס, המשמעות היא שהממשלה תשכור עו"ד פרטי במקום פרקליטות המדינה שתייצג אותה בבג״ץ

במכתב ששיגר מזכיר הממשלה יוסי פוקס הוא ביקש מהמשנה ליועצת המשפטית לממשלה עו"ד גיל לימון, שהמדינה תיוצג באופן עצמאי, ולא על ידי היועמ"שית, בעתירות הנוגעות לגיוס חרדים. "ראוי כי בסוגיה ציבורית כה מרחיקת לכת, בעיצומה של מלחמה, יאושר ייצוג משפטי נפרד לממשלה בעתירות אלו", נכתב בפנייה.

כזכור, במכתב ששיגרה היועמשי"ת בשבועיים האחרונים נכתב: "היועצת המשפטית לממשלה סבורה, כי יש מקום לאפשר תקופת היערכות קצרה בלבד, כהוראת מעבר, שבמהלכה ניתן יהיה להמשיך במתן התמיכות, וזאת, בשים לב לצורך בהיערכות המוסדות הנתמכים והתלמידים הלומדים בהם למצב הדברים החדש. ככל שימצא זאת בית המשפט הנכבד לנכון, המדינה מציעה לאפשר לה להגיש תצהיר תשובה משלים, שבו יפורט אופן היערכות רשויות הגיוס לגיוסם של תלמידי הישיבות ובוגרי מוסדות החינוך החרדי"

בתוך כך, איחוד הישיבות הגיש את תגובתו הארוכה והמפורטת בת ה-70 עמודים לבג"ץ.

בין שלל הטענות שעלו בתגובה, נכתב, כי "לציבור החרדי חוסר אמון בבג"ץ. "המהפכה החוקתית" לא הביאה עמה יתרונות ובג"ץ מעולם לא עמד על זכויתיו של הציבור החרדי". עוד נכתב: "לבג"ץ אין סמכות לפסוק בנושא וחלה "אי שפיטות". בנוסף, בפסקי דין קודמים השופט יצחק עמית קבע כי כפיית גיוס חרדים נועדה לכישלון והשופט נעם סולברג כתב כי בכל מקרה פתרון אינו יכול לבוא בדרך של כפייה".

‏"החלטה של בג"ץ", נכתב עוד בתשובה: "לגיוס בני הישיבות הינה בררנית ומפלה שכן אין החלטה זהה כלפי הערבים, המוסלמים והנוצרים אשר הפטור שלהם כרוך בזה של בני הישיבות", לדברי האיחוד, "צה"ל אינו ערוך כיום לקליטת עשרות אלפי חרדים וגיוסם יהווה פגיעה בזכותיהם- החוקתיות לחופש דת וכבוד. לא ניתן לגייס חרדים לצה"ל מבלי לשנות את אופיו של צה"ל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר