0.3 מעלות יותר

נשבר שיא החום בתל אביב | השיא הקודם נקבע לפני 85 שנה

בתוך כך, גבר, בשנות ה-50 לחייו, איבד את הכרתו כתוצאה מהחום הכבד | פאראמדיקים של מד"א פינו אותו לביה"ח רמב"ם בחיפה | מצבו קשה (בארץ)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
בית לחם הגלילית (צילום: הדס פרוש/פלאש 90)

השירות המטאורולוגי מעדכן כי היום (חמישי) בין השעות 12:00 ל-13:00, נשבר שיא טמפרטורה של 85 שנים לחודש אפריל בתל אביב. הטמפרטורה עמדה על 40.7 מעלות צלזיוס. השיא הקודם שנרשם אי פעם בחודש אפריל בתל אביב היה 40.4 מעלות, שנמדדו ב-1939 פגעי מזג האוויר.

בתוך כך, גבר כבן 50, התמוטט היום (חמישי) ביער סמוך לבית לחם הגלילית ואיבד את הכרתו. על הגבר ניכרו סימני מכת חום והוא פונה על ידי פאראמדיקים של מגן דוד אדום לבית החולים רמב"ם בחיפה לאחר פעולות לקירור גופו, כשמצבו מוגדר קשה.

במד"א עדכנו על המקרה: "בשעה 12:57 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל על גבר שנמצא מעורפל הכרה ביער סמוך לבית לחם הגלילית. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח רמב"ם גבר כבן 50 במצב קשה, עם סימני מכת חום".

פראמדיק מד"א מוחמד אלגדיר סיפר: "כשהגענו ליער, אזרחים הובילו אותנו אל הגבר ששכב על האדמה כשהוא מעורפל הכרה".

"ביצענו בו בדיקות רפואיות" סיפר מוחמד. "הוא היה חם מאוד למגע ומיד פעלנו לקירור הגוף ולייצב את מצבו, העלנו אותו במהירות לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו לבית החולים תוך המשך טיפול רפואי כשמצבו קשה".

הנחיות מצילות חיים: כך מטפלים במכת חום (צילום: דוברות מד"א)

במד"א מזכירים לציבור להיזהר ממזג האוויר החריג המאופיין בלחות נמוכה וממליצים לשתות מים לאורך היום.

במהלך הערב, השרב צפוי להישבר ומזג האוויר, הגם שיוסיף להיות חם מהרגיל לעונה, יתאפיין בלחות גבוהה יותר וברוחות מערביות מהים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות