"נדרשת בדיקה מקיפה"

הנשיא מתח ביקורת חריפה על המשטרה בעקבות מעצר הרופא בהפגנה 

נשיא המדינה יצחק הרצוג, התייחס למעצר אתמול של ד"ר אודי בהרב שנעצר אמש בהפגנה בתל אביב לאחר שהגיש עזרה לאחד המפגינים ואמר כי  "התמונה של המעצר, בזמן הענקת טיפול רפואי, מטרידה אותי מאוד" | עוד הוסיף: "הגיעו תלונות מאוכלוסיות נוספות" (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
נשיא המדינה יצחק (בוז'י) הרצוג (צילום: בית הנשיא)

נשיא המדינה יצחק הרצוג נאם היום (ראשון) בטקס יום האחדות שהתקיים בבית הנשיא הרשמי בירושלים. הרצוג התייחס בדבריו למצוקת החטופים שעדיין נמצאים בחזקת מחבלי החמאס בעזה ושיבח את פעולת החילוץ ההרואית שהייתה אתמול בה חולצו ארבעת החטופים כשהם שלמים ובריאים

יום האחדות הוא פרויקט הנצחה ייחודי של משפחות שלושת הנערים איל יפרח ז"ל, גיל-עד שער ז"ל ונפתלי פרנקל ז"ל, שבאמצעותו מבקשות המשפחות להנציח את זיכרון הנערים ובמקביל להפוך את תחושת האחדות ששררה בחברה הישראלית לאחר אירוע החטיפה לחלק בלתי נפרד ממרקם החיים של החברה הישראלית

הנשיא התייחס גם לנושא ההפגנות הנערכות במחאה נגד הממשלה ומתח ביקורת חריפה על השוטרים שעצרו אתמול , מוצאי שבת, את ד"ר ד"ר אורי בהרב שנעצר באלימות בזמן שנתן טיפול רפואי למפגינה ליד צומת קפלן 

"הכאב של משפחות החטופים, והרצון הבוער להשיב את כולן וכולם הביתה, הם קונצנזוס לאומי מוחלט, בעל עדיפות ודחיפות עליונה!" פתח הנשיא את דבריו, והדגיש: "פרץ הרגשות ודמעות השמחה שראינו אתמול, בכל רחבי העם והארץ ובכל העולם - מקצה לקצה, מוכיח מעבר לכל ספק: החברה הישראלית לא אדישה, החברה הישראלית לא שוכחת, החברה הישראלית מחויבת כל כולה – להשיב בנות ובנים לגבולם! פידיון שבויים הוא מצווה שאין גדולה ממנה, והשבתם – באמצעים ביטחוניים ומדיניים כאחד – היא צו עליון, כחלק מהחוזה המחייב ביותר בין המדינה לאזרחיה. אתמול זכינו להמחשה יוצאת דופן למחויבות הזו, בדמות מבצע שכל-כולו גבורה, חירוף נפש וערבות הדדית, להשבת ארבעה מהחטופים"

הנשיא גם הזכיר את ההקרב הגדולה של הלוחם הי"ד שמסר את נפשו במהלך פעולת החילוץ: "המבצע הזה גם גבה מחיר כבד, כשלמצבת הגבורה של עמנו התווסף שמו של ארנון זמורה, גיבור ישראל, שחירף את נפשו והיה "מגש הכסף", לחזרתם של שלומי, אנדרי, אלמוג ונועה. אני שולח תנחומים חמים למשפחתו היקרה"

כוחות הביטחון שלנו ראויים להערכה עצומה, על ההצלחה כמובן, אבל לא פחות מכך – על הנחישות, השליחות, המסירות, גם כשהפעולות, ברובן, נסתרות ונעלמות מהעין. בצה"ל, במשטרה ובימ"מ, בשב"כ – יש מאות ואלפי דמויות מופת ממש, בשדה הקרב ומאחורי הקלעים, שעמלות על שחרור החטופים כל שניה ביממה. אנשי השב"כ, למשל, מראש הארגון ועד אחרון הלוחמים האמיצים בשטח, מגלים מחויבות עצומה, לצד מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר – באחד הרגעים המאתגרים בתולדותינו.

אמש, אירעו הפגנות במספר מוקדים במחאה נגד הממשלה. בת"א נעצרו 33 בני אדם, בהם רופא שטיפל במפגינה ליד צומת קפלן. כולם שוחררו בתנאי הרחקה. בהפגנה נגד המלחמה בחיפה נעצרו חמישה מפגינים, והם נשלחו למעצר בית. שלושה עצורים מהמחאה בקיסריה צפויים להישאר במעצר עד מחר, ושני עצורים מהמחאה בירושלים ממתינים לדיון בהארכת מעצרם.

כאן התייחס הנשיא לאירוע המטריד שאירע אמש במהלך הפגת המחאה בצומת קפלן בלב תל אביב כאשר שוטרים עצרו באלימות רופא שהגיש עזרה ראשונה למפגינה: "זעקות השמחה של העם אתמול שיקפו לנו שוב – מה באמת חשוב לעם בעת הזו. התמונה של הרופא שנעצר בכוח הזרוע על ידי המשטרה בהפגנה אמש, בעת שהעניק טיפול רפואי, מטרידה אותי מאד ומחייבת בדיקת עומק מקיפה. היא מצטרפת לתמונות, פניות ותלונות המגיעות לפתחי בתקופה האחרונה, מקרב אזרחים מקבוצות שונות באוכלוסייה ומגוונות, שסובלים מתופעה דומה"

אני מבקש להיות ברור: החוק הוא מעל הכל; ועל כולם לכבד את החוק, ובכלל - לגלות אחריות, במיוחד בתקופה זו. אך על זרועות המדינה ושליחיה – מוטלת תמיד אחריות גדולה יותר. אין ספק שהשמירה על החוק, הסדר וביטחון הציבור היא אתגר משטרתי עצום בעת הזאת, ואני מעריך מאוד את המסירות וההקרבה של השוטרים בכל אתר ואתר, ואני אומר זאת לא אחת. אבל אני סבור שעל המשטרה להפנים את הביקורת, ולדאוג למימוש אחריותה בכלים רגישים ומידתיים. במיוחד בעת המתוחה והכואבת הזאת"

גם שר הבריאות אוריאל בוסו הביע מחאה על מעצר הרופא תוך כדי שהוא מגיש עזרה למפגינה שנפצעה. "אני קורא למפקדים לחקור את האירוע, לחדד את הנהלים ולוודא שמה שראינו אמש לא יקרה שוב"

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות