ראש בראש

"לסגור": קרב סוער בין שר המורשת לתאגיד השידור הציבורי

השר עמיחי אליהו התייחס הבוקר לדרישה לסגור חלק ממשרדי הממשלה לטובת העברת תקציב ללחימה, וקורא לסגור את תאגיד השידור. בתאגיד, לא נשארו חייבים | ברנז'ה

יאיר טוקר | כיכר השבת |
עמיחי אליהו

מאז פרצה המלחמה, אנשי שמאל ופעילים שונים, מקדמים קמפיין הקורא לשרי הממשלה לסגור את משרדיהם "המיותרים" כלשונם, במטרה להקצות את תקציביהם לענייני הלחימה.

השר עמיחי אליהו התייחס הבוקר לדרישה לסגור חלק ממשרדי הממשלה, בשיחה עם ערוץ 7, וקורא לסגור את תאגיד השידור.

"רוב תקציבי משרדי הממשלה מופנים ללחימה ואכן יש מה לסגור, כמו תאגיד השידור הציבורי שממומן במיליארד שקלים ומחליש את הרוח", אמר השר אליהו, "העובדים של המשרדים מגוייסים לטובת אזרחי ישראל. חלק מהצוותים שלנו עסוקים בעוטף עזה, אחרים מתעדים את סיפורי הגבורה העצומים של המלחמה, חלק מסייעים בחלוקת נשקים במשרד לביטחון לאומי.

"לצערנו חלק מהאנשים שלנו שכלו את יקיריהם באסון המטורף שהיה לנו וחלק נמצאים במילואים. הקמפיין הפופולסטי בעניין הזה מיותר".

בתגובה לדברים, הגיבו בתאגיד בזעם: "‏זה (מקצת) ממה שעשה תאגיד השידור מרגע פרוץ המלחמה: הצליח לאסוף עשרה מיליון שקלים לשיקום ילדי הדרום, הקים מיידית את החמ"ל של כאן, שחיבר בין מאות ישראלים מתנדבים לבין אזרחים שזקוקים לעזרה, הקים מייד אולפן פתוח לילדי ישראל ששגרת יומם הופרה, שלח את מיטב אומניו לעודד את תושבי הדרום המפונים במלונות, הקים ערוץ מיוחד לזכרם של הנופלים והנופלות.

"שידר מיד אזעקות, הודעות ומהדורות חדשות לעולים חדשים וגל שקט עבור שומרי השבת, העמיד בכל שידוריו תרגום לשפת הסימנים עבור כבדי שמיעה, וכל זה כאשר עשרות מעובדיו נמצאים כבר שבועות תחת אש ומעבירים דיווחים לציבור ובזמן שאיבדנו את חברתנו, איילת ארנין ז"ל עובדת התאגיד, שנרצחה במסיבה ברעים וטרם הספקנו להתאבל עליה - זה מה שאנחנו עשינו מאז בוקר ה-7 באוקטובר. ומה אתה עשית שר המורשת, מלבד לפלג ולהסית תחת אש?".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר