ישראל במלחמהישראל במלחמה
דרמה בבית המשפט

העימות האלים בבורקה: נציגי המשטרה איחרו לדיון, בשב"כ יעידו ויבקשו להאריך המעצרים

למרות שהם קבעו את הדיון, נציגי המשרה הגיעו באיחור לדיון על מעצרם של החשודים בירי בפלסטיני במהלך העימותים ליד בורקה בליל שבת | נציגי השב"כ צפויים להעיד בבית המשפט ולבקש את הארכת מעצרם של שני החשודים | כל הפרטים והעדכונים (אקטואליה, בארץ)

בני סולומון | כיכר השבת |
אלישע ירד בבית המשפט (צילום: פלאש 90)

העימותים האלימים ליד בורקה בליל שבת: המשטרה והפרקליטות איחרו היום (רביעי) לדיון שנקבע בבית משפט המחוזי על הארכת המעצר של החשודם היהודים

הדיון היה אמור להיפתח בשעה 17:30 אולם נציג המשטרה הגיע בפועל רק בשעה 18:00 לאולם בית המשפט.

נציג המשטרה הגיש בקשה לבית המשפט לדחות את הדיון, וזאת לבקשת פרקליט מחוז ירושלים - דני ויטמן, שמבקש לדחות את הדיון כדי לאפשר את הגעת נציגי השב"כ והפרקליטות לדיון. הם מבקשים לדחות לפחות בעוד כשעה עד הגעתם. ושבנתיים אלישע ירד ישאר במעצר.

עורכי דינם של המתיישבים - עו"ד עדי קידר ועו"ד נתי רום מארגון חוננו. נמצאים כבר כשעה באולם בימ"ש, והגישו התנגדות לדחיית הדיון.

לפי הדיווח של העיתונאית ענבר טויזר מחדשות 12, נציגי שב"כ צפויים להעיד הערב בבית המשפט המחוזי בדיון הערעור שהגישה המשטרה. ועד שתתקבל החלטה החשודים לא ישוחררו למעצר בית.

כזכור, בית המשפט השלום בירושלים החליט הבוקר כי אלישע ירד ויחיאל אינדור, שנעצרו בחשד למעורבות בירי שגרם למותו של קוסאי מעטאן בבורקה ישוחררו למעצר בית. בית המשפט קבע כי "התשתית הראייתית נגד ירד לא עומדת ברף המינימלי הדרוש לביסוס עבירות ההמתה".

המשטרה ערערה לבית המשפט המחוזי על ההחלטה וביקשה לעכב את ביצועה עד להגשת הערעור, השופט נעתר לבקשה, ואישר את עיכוב הביצוע עד לאחר הדיון בערעור הערב, בו צפויים להעיד גם נציגי השב"כ.

בדיון שהתקיים הבוקר, המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של ירד ב-12 ימים, אך כאמור, השופט דחה זאת והורה לשחררו למעצר בית.

בתוך כך, בצעד חריג, קיבלה השופטת את בקשת השב"כ להציג חומרים חסויים, ועורכי דינו של ירד כמו גם העיתונאים שנכחו באולם - הוצאו למשך דקות ארוכות ובתוך האולם נערך דיון במעמד צד אחד.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר