לקראת פסילה בדיון החריג?

למרות שנחקק: בג"ץ הוציא צו על תנאי לחוק צמצום הסבירות והורה להסביר מדוע לא לבטלו

חמישה עשר שופטי בית המשפט העליון הוציאו צו על תנאי על החוק לביטול עילת הסבירות | המשמעות: יוכלו להשתמש בעילה בעתירות הקרובות, למרות שצמצומה נחקק בכנסת | השופטים הבהירו כי אין בכך משום נקיטת עמדה בנוגע לעתירות נגד החוק (אקטואלי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
נתניהו ואסתר חיות (צילום: חיים גולדברג ויונתן זינדל, פלאש 90)

העתירות נגד תיקון החוק שצמצם את עילת הסבירות, במסגרת הרפורמה המשפטית, יתקבלו בבג"ץ? בית המשפט העליון הוציא היום (רביעי) צו על תנאי לחוק, בשל העתירות שהוגשו נגדו.

משמעות הצו היא שבינתיים, על אף שעילת הסבירות בוטלה בחקיקה בכנסת, יוכלו השופטים להשתמש בה בעתירות קרובות, בהן לדוגמה חוק הנבצרות וכינוס הועדה למינוי שופטים.

עוד אומר הצו, שעליו חתומים חמישה עשר שופטי העליון, כי המדינה תצטרך לנמק מדוע לא לבטל את החוק ולדחות את העתירות שהוגשו נגדו.

השופטים הדגישו כי הצו על תנאי ניתן "מטעמים של יעילות הטיפול בעתירות ומטעמים אלה בלבד, בלא שיהיה בכך משום הבעת עמדה לגופם של דברים".

בנוסף הורו השופטים למדינה, שיגישו את עמדתה לעתירות בעשרים הימים הקרובים, עד תחילת חודש ספטמבר, לקראת הדיון, ויסבירו מדוע לדבריהם אין לבטל את החוק.

הדיון בעתירות נגד החוק צפוי להתקיים בעוד כחודש, בנוכחות כל שופטי העליון. זה יהיה הדיון הראשון שיערך בעליון בהרכב מלא. בית המשפט שוקל לשדר את הדיון בשידור ישיר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר