"בקשה מופרכת"

החרדי שניצל מפיגוע - שוחרר ממעצר; המחבל לא נעצר כלל

בימ"ש הורה הלילה על שחרורו ממעצר של היהודי אשר הותקף בליל החג בעיר העתיקה בידי מחבל עם מוט ברזל ונפצע בפניו. בדיון אמר נציג המשטרה כי ערבי שתוקף יהודי מבוגר עם מוט ברזל לא מצדיק ירי (משפט)

(חוננו)

בימ"ש השלום בירושלים דחה הלילה את בקשת המשטרה להאריך את מעצרו של ניצול הפיגוע בעיר העתיקה בליל החג ב-9 ימים והורה על שחרורו ממעצר. בדיון ייצג את היהודי עו"ד עדי קידר מארגון חוננו. לאחר הפיגוע פונה המחבל מהמקום בידי המון ערבי שליווה אותו בקריאות "אללה אכבר" ו- "בדם ואש נפדה את אלקצא", המחבל טרם נעצר ולא נחקר באזהרה בגין תקיפת היהודי.

באירוע הותקף היהודי תושב העיר העתיקה בירושלים, כבן 67, בליל החג בידי מחבל באלימות ועם מוט ברזל, לאחר ליל הסדר בסמוך לביתו ברובע המוסלמי. היהודי נפגע בפניו, והצליח לשלוף את נשקו ולהגן על חייו. היהודי נפגע בפניו ודימם, צוותי מד"א של העיר העתיקה העניקו לנפגע טיפול רפואי. לתדהמתו ניצול הפיגוע ובני משפחתו עצרה המשטרה את היהודי בעקבות הירי במחבל.

בדיון שהתקיים במהלך הלילה בבימ"ש השלום בירושלים הודה נציג המשטרה כי היהודי הותקף בידי ערבי באלימות וכן עם מוט ברזל וכי הוא נפגע בפניו, אך טען כי זה לא מצדיק ירי. עו"ד קידר תקף את המשטרה בדיון על כך שהיא רואה את האירוע בצורה חד צדדית וכי היא לא ביצעה פעולות חקירה פשוטות כנגד המחבל.

בנוסף, עו"ד קידר הציג בדיון פרסומים של המחבל ברשתות החברתיות בו הוא תומך בחמאס ובפיגועים.

תושבי האזור סיפרו כי למרות ההתראות והמצב הביטחוני הקשה לא היו שוטרים ברחובות בשעת הפיגוע. בנוסף לאחר האירוע התאספו מאות ערבים ברחוב, וקראו קריאות עידוד למחבל וקריאות הסתה נגד התושבים היהודים באזור והרחוב נחסם למעבר יהודים.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו מסר: "‏אנו מברכים על החלטתו של בית המשפט להורות על שחרורו של החשוד. עצם החשד של משטרת ישראל והבאתו של החשוד לבית המשפט בחשד לניסיון רצח, ובבקשה להאריך את מעצרו ל-9 ימים הייתה כל כך מופרכת. מדובר בפיגוע של ממש שבו החשוד נאלץ להגן על עצמו מפני מחבל, אשר ברור העלה גם כי קיימות ברשתות החברתיות מידע רב כנגדו. אני שמח שבית המשפט הבין את התמונה כפי שהיא והורה על שחרורו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר