בצעד תקדימי

בצעד תקדימי: הפרופ' הושעתה מהאוניברסיטה העברית בירושלים

אחרי שהתבטה בביטויים קשים נגד ישראל והסיתה, הודיעה האוניברסיטה העברית בירושלים על השעת פרופ' שילהוב-קוברקיאן | "מגנה בשאט נפש את אמירותיה המזעזעות והמקוממות" (חדשות)

דוד הכהן | כיכר השבת |
האוניברסיטה העברית בירושלים (צילום: Mendy Hechtman/Flash90)

האוניברסיטה העברית ברושלים השעתה היום (שלישי) בצעד תקדימי מסגל האוניברסיטה את הפרופ' נדירה שלהוב קיבורקיאן, זאת בעקבות דברים שהשמיעה כנגד ישראל והכחשת מעשים ברבריים שבוצעו בידי מחבלי חמאס במתקפת הפתע על ישראל.

"מאז תחילת המלחמה מתבטאת הפרופ' באופן מחפיר, אנטי ציוני ומסית", כתבה האוניברסיטה היום במכתב ובו ההודעה על ההשעיה. לדברי האוניברסיטה כבר הוצע לפרופ' בעבר לעזוב את תפקידה אך היא לא נענתה לכך.

אתמול דווח בערוץ 14 כי הפרופ' התבטאה, בראיון שלה לפודקאסט, שהישראלים תמיד מפחדים כשעוברים לידה והיא משוחחת בערבית בטלפון. "הם צריכים להיות מפוחדים והם צריכים לפחד, כי פושעים תמיד מפחדים", אמרה. "הם לא יכולים לקחת בעלות על האדמה שלי".

עד אמרה הפרופ' כי צריך "לבטל את הציונות". באשר למעשים הברבריים שהתרחשו במהלך טבח שמחת תורה אמרה שישראל "תשתמש בכל שקר, הפסקנו להאמין להם, אני מקווה שהעולם יפסיק להאמין להם".

מהאוניברסיטה העברית נמסר בתגובה: "האוניברסיטה העברית דוחה בשאט נפש את כלל אמירותיה המעוותות. האוניברסיטה העברית גאה בהיותה מוסד ישראלי, ציבורי וציוני. כבעבר, ראשי האוניברסיטה חוזרים על קריאתם לפרופ' למצוא לעצמה בית אקדמי אחר תואם את עמדותיה בשלב זה, ועל מנת לשמור על אקלים בטוח בקמפוס לטובת הסטודנטים והסטודנטיות שלנו - האוניברסיטה החליטה להשעותה מהוראה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר