חדשות עם קנייטש

המחלוקת בין דגל וש"ס - לשיא, ההתפטרות הדרמטית והפרידה הדומעת מדדי • 'מעייריב'

המהלך של 'הפלג הירושלמי' לקראת הבחירות והקשר לחוק הגיוס, נפרדים מענק הזמר דדי גראוכר, הסאגה בגבול האוקראיני, הבכי של הגר"מ שטרנבוך, הסליחות הסוחפות של בעל המנגן נפתלי קמפה והיארצייט של החפץ חיים בראדין | צפו בתוכנית המלאה (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |
צפו בתכנית המלאה (עריכת תוכן: יהודה גליקמן | צילום: יהודה אריה | עריכת וידאו: ידידיה כהן | הפקה: אשר רוט ואיציק אוחנה)

מלחמת דת

הקרב על ראשות העיר אלעד יצא מגבולות העיר עת פורסם מכתבו החריף של הגאון רבי דב לנדו לראשונה ב'כיכר השבת' ובו תוקף ראש הישיבה את יו"ר ש"ס אריה דרעי. במכתבו, הגר"ד לא מסביר מדוע ההסכם שנחתם לפני 5 שנים לא צריך להיות מקוים, אך הוא לראשונה מורה זאת בכתב ידו.

מסתערים במרץ

ל'פלג הירושלמי' יש סיבה לרוץ בערים רבות כולל כאלה שברור לכל כי הם לא יעברו את אחוז החסימה. הסיבה היא מאבקם בחוק הגיוס. הם מעוניינים להוכיח אחת ולתמיד את כוחם האלקטורלי ובכך אולי יצליחו לכפות על הח"כים החרדים להתחשב ולו במעט בדעתם.

ציד מכשפות

בזה אחר זה מודיעים בכירים ב'דגל התורה' אשר אינם נמנים עם מחנה מנחם שפירא, על פרישה מהחיים הפוליטיים. אנחנו, במקום משה גפני, היינו חוששים על המקום בכנסת, או לחילופין - מעניקים חיבוק דב לגורמים הרלוונטיים. תשאלו את אברהם רובינשטיין ואליהו דייטש.

הוא היה גם זמר

דדי גראוכר מוכר לרוב הציבור כאחד מגדולי הזמר החסידי של סוף שנות ה-90 בואכה שנות האלפיים, אולם כל מי שהכיר אותו יודע. עם ישראל איבד אמש אבדה גדולה מאוד. אהוב למקום ואהוב לבריות. חבל על דאבדין.

מניעות בדרך לרבנו

השוחד, יעוור עיני חכמים, אבל את הגבול לאוקראינה הוא עשוי לפתוח עבור עשרות ואולי מאות מחסידי ברסלב התקועים בגבול שעות ארוכות ללא מזון ושתיה. מישהו חייב להתעשת.

זמן סליחות

תלמידי ישיבת הגר"מ שטרנבוך גילו כי מלבד שלושת הזמנים המוכרים בעולם הישיבות - אלול, קיץ וחורף, ישנו זמן נוסף. זמן סליחות. ומדוע פרץ הגאב"ד וראש הישיבה בבכי בזמן השיחה? צפו בתכנית המלאה ותגלו.

לכו נרננה להשם

בבית הכנסת הגדול זכו לקרבת אלוקים גדולה באמירת הסליחות עם בעל התפילה ובעל המנגן נפתלי קמפה. צפו בתיעוד המיוחד.

צדקתו עומדת לעד

לפני 90 שנה העולם היה שמם. החפץ חיים נפטר. אולם תורתו של מי שחיבר עשרות ספרים בהם המשנה ברורה ושמירת הלשון חיה לעולמי עד. ביום פטירתו, מאות עלו לקברו בראדין.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר