חדשות עם קנייטש

המהפכה השקטה ב'יתד נאמן' והמאבקים ב'פלג הירושלמי' • סיקור מיוחד | 'מעייריב'

ההסתה החריפה נגד החרדים, הקרב על ראשות רשימת הפלג בבני ברק, הריאיון החריג ביתד נאמן, הגאון שהניח תפילין בלי ברכה, השוחטים שהגיעו עם סכינים לראב"ד, התיעוד מחצר חסידות צאנז, הבקשה הנרגשת של הרב אלבז, השירה של ראש הישיבה והתאונה בב"ב (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

מסית ומדיח

שדרן הספורט רון קופמן, שהתגאה בכך שנכדתו לומדת בגן של חב"ד בתל אביב, טען בשידור ברדיו 103, כי המגזר החרדי המונה כ-13% מהציבור הישראלי, הם סרטן. אחר כך הוא הבהיר שהוא התכוון רק לח"כ אייכלר. נו, באמת. אייכלר הוא 13% מהציבור? ואיפה ינון מגל בכל הסיפור?

המשמר הנכנס

מנחם כרמל, מי שכמעט כיהן כחבר כנסת מטעם דגל התורה לפני למעלה מעשור, יכהן כיו"ר מפלגת בני תורה שסימנה עץ. אבל, הדרך לשלום בין מנהיג הפלג הגר"א דויטש למנהיג הפלג של הפלג הגר"צ פרידמן ארוכה מתמיד.

המשמר היוצא

מי שקרא את מוסף שבת קודש של יתד נאמן שיצא לאור ביום שישי האחרון של שנת תשפ"ג, נוכח לראות כי מלחמתו של הביטאון הליטאי שהוקם ע"י הרב שך, במשפחת המלוכה החזונאי"שניקית - גריינמן, תמה ונשלמה. האם צפוי מכתב נוסף מאת הגרמ"צ? סביר להניח שלא.

תפילין בלי ברכה?

הגאון רבי מאיר גריינמן, (אח של... אחיין של... דוד של...) קיבל לידיו את התפילין של מרנא החזון אי"ש - לאחר 70 שנה... הוא מיהר להניחם בהתרגשות גדולה, אולם חשש לברך עליהן בשל אי הוודאות למצבן.

בהכשר הבד"צ

שוחטי העדה החרדית, עלו למעונו של הראב"ד הגאון רבי משה שטרנבוך עם סכיני השחיטה החדשים שלהם. הראב"ד בדק כל סכין בנפרד, ולאחר שהכשיר את הסכינים, חיזק את השוחטים. צפו בתיעוד.

בחצרות בית השם

אלפי חסידי צאנז מהארץ ומהעולם זכו להסתופף בחצר האדמו"ר בימים הנוראים. הבאנו לכם תיעודים מהטישים שנערכו ומההבדלה שערך האדמו"ר. א-גוט געבענטש יאר!

רבים צריכים לו

חבר מועצת החכמים הגאון רבי ראובן אלבז, ביקש מציבור המתפללים בישיבת אור החיים, להתחנן לקדוש ברוך שישלח רפואה שלימה לראש הישיבה וחבר המועצת הגאון רבי ברוך (בן צביה) ויסבקר. דבריו שיצאו מן הלב - העירו את הציבור והתפילות בקעו רקיעים.

מכניסי רחמים

הגאון רבי יצחק אזרחי, ראש ישיבת מיר, הגיע לישיבת נשמת התורה, שם מסר לתלמידי הישיבה דברי חיזוק לרגל הימים הנוראים. בסיומה של השיחה הוא החל לשיר יחד עם הבחורים המופתעים, את השיר המרגש - מכניסי רחמים. צפו בתיעוד המיוחד.

שיחת חולין של ת"ח

איש החסד והעסקן הידוע, הרב אליעזר (ר' לייזר) יודקובסקי, יצא עם רכבו ממשרדי "אנחנו וצאצאנו" ברחוב נחמיה בבני ברק. אולם, לרוע המזל, רכבו התנגש ברכבו של הגאון רבי יצחק שאול קנייבסקי, בנו של מרן שר התורה זצוק"ל. אולם, במקום לריב מי אשם, הם החלו פשוט להתווכח... בלימוד. מרבים שלום בעולם!

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר