חדשות עם קנייטש

איצלה כץ בנימה אישית: "הייתי נהג שלו, תמיד דאג לי" • מעייריב

עולם התורה נפרד בצער מזקן חברי מועצת גדולי התורה שהלך לעולמו הבוקר והוא בן 94 שנים, חברי הכנסת של 'דגל' נפרדים, יום הפטירה של ראש ישיבת מיר הגרנ"צ פינקל וההילולה העצובה בקבר רחל (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

תרפ"ט - תשפ"ד

שנת תרפ"ט התפרסה בעיקר "בזכות" מאורעות הדמים בהם פרעו וטבחו ערביי הארץ בתושבי חברון, ירושלים ועוד. אולם לצד המאורעות העצובים - בשנה זו עם ישראל זכה לקבל את אחד מפארי הדור שהאיר במהלך חייו את העולם כולו בתורתו. אוי לנו שבשנת תשפ"ד, לא זו בלבד שטבחו בנו ערביי עזה פי כמה וכמה באכזריות שאין לתאר ואין לשער, הרי שגם בעוונותינו איבדנו את אותו כלי חמדה. אהה השם, רחם על עמך ונחלתך, אל תטשנו ואל תעזבנו.

יש רועה לצאן

סגן השר אורי מקלב, זכה להפרד מראש הישיבה לפני מספר ימים ושמע ממנו את המסר החד והברור, אותו ביקש ראש הישיבה לומר לכלל ישראל - הרבה בגלל פטירתו של מנהיג הציבור החרדי הגאון רבי גרשון אדלשטיין זצוק"ל: "אנחנו לא לבד ולא כצאן אשר אין לו רועה! יש לנו מנהיגים". גם יו"ר ועדת הכספים חבר הכנסת גפני סיפר בישיבת הוועדה הבוקר על הסיבה בסופו של דבר הוא לא ביטל את הישיבה החשובה למרות פטירתו של זקן חברי המועצת.

רחום ותקיף

כותב השורות זכה לשמש את ראש הישיבה לפני מספר שנים. כותב השורות אינו ראוי לספר על עומק למדנותו וגודל שקדנותו הבלתי ניתנת לתיאור. אבל את ה"מענטשקייט" של ראש הישיבה - זכה גם זכה לראות במו עיניו ולחוות זאת על בשרו.

12 שנים של חלל פעור

בישיבות מיר בארץ ובעולם ציינו היום, לצד האבל הכבד על פטירת הגרב"מ, את יום השנה ללכתו של ראש הישיבה הגדול והדגול הגאון רבי נתן צבי פינקל זכר צדיק וקדוש לברכה. הבאנו לכם תיעודים מחייו ומאשכבתיה דרבי.

ואיך אנחם?

אוי, מאמע רוחל. אוי! מה נאמר, ומהיכן נתחיל לשפוך בפנייך את זעקותינו וצרותינו. לכי נא וזעקי והתחנני על בנייך בפני מי שאמר והיה העולם למען יאמר לצרותינו די - כי כל הרבה יש מהם עכשיו בכמות ובאיכות רח"ל. בשורות טובות, ישועות, נחמות ונקמות במהרה בימינו אמן.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר