חדשות עם קנייטש

איכס! כך מפגינים יהודים בלבוש חרדי - למען החמאס • מעייריב

המתנדב החרדי שמגיע לבסיסים, המוסלמים שעושים 'שיימינג' להייטקיסטים חרדים, החלום בליל הטבח, הנתונים הדרמטיים מהסקר שפורסם ב'כיכר השבת' וחגיגת בר מצווה בגיל 40 בבסיס הצבאי (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

תינוקות שנשבו?

בימים בהם עם ישראל עסוק בתפילה, לימוד תורה ומעשי חסד להצלחת חיילי צה"ל - אחים יהודים המוסרים נפש על הגנת יושבי הארץ, ישנם אנשים המתלבשים כחרדים ומביעים תמיכה בנאצים החדשים - מחבלי החמאס. הזדעזעי ארץ ת"ק פרסה על ת"ק פרסה! גיוועאלד!

צדיק נסתר

במשך למעלה מעשור, ישנו יהודי חרדי שהחליט להתמסר למען לוחמי צה"ל מוקדי החיכוך ובבסיסים הצבאיים. כותב השורות התלווה אליו לפני מספר שנים באירוע חסר כל יח"צ במוצב חרמון, וגם בימי המלחמה - מלחמת עזה, כאשר הוא מתרוצץ מבסיס לבסיס. חיילים שקיבלו ממנו ארוחה, הקדישו לו הפגזה של מוצב חמאס בעזה - יום למחרת.

החרדים אשמים

צייצן מוסלמי החליט לחקור את שורש הסכסוך בין סעודיה לבין ציר הרשע העאיראני - חות'י - לבנוני, וגילה את הדבר הבא. קבוצת חרדים הייטקיסטים מחרחרים ריב בין המעצמות הערביות. דמיון פרוע.

חלמא טבא חזית!

יהודי, חוזר בתשובה, נשאר להתוגרר בקיבוץ בו היה גר בימים טרם הכיר את בוראו - זאת בהוראת מורו ורבו. מורו ורבו נפטר בינתיים, אך הופיע בחלומו של תלמידו - בליל שמחת תורה עם הוראה מצמררת: "ברח לך מהמקום עם אשתך והילדים - תחלל שבת, זהו מקום סכנה". מאחר ורבו לא נתן לו מנוחה ואף חנק אותו בחלומו, הוא נמלט בבעתה... במוצאי שמחת תורה, עת הוברר לו גודל הנס, הוא פנה לפוסק וחבר המועצת בשאלה... האם הוא אכן חילל שבת או נהג כהלכה... צפו בתשובה המפתיעה.

נתונים מפתיעים

לצד הפרסומים על חרדים רבים המתגייסים בימים אלו לצה"ל, מסתבר כי הלך הרוח ברחוב החרדי השתנה לגבי הגיוס לצה"ל. צוות מעייריב בטוח כי לאחר המלחמה, הדעות המסתובבות יחזרו למקומם.

בר מצווה בגיל 40

מרגש: חיילי גדוד 129 במילואים, שיושבים בגבול הצפון, חגגו הבוקר בר מצווה ליונתן מילר, חייל בפלוגה שעלה מארצות הברית. במהלך השבוע גילו שניים מחבריו שלא נעשתה לו בר מצווה בנערותו, ומיד התגייסו לארגן לו אירוע. תושבי חצור הגלילית הכינו את האוכל, וחב"ד ראש פינה ארגנו תפילין. עם ישראל חי!

מעייריב חוגגת 100

ביום ראשון הקרוב, תשודר תכנית מעייריב בפעם ה-100! צוות מעייריב כאן כדי להזכיר, כי באם נתקלתם בסיפור או תיעוד מעניין מהווי החרדי - אנחנו הכתובת...

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר