כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
חדשות עם קנייטש

מנהל החיידר קרע דגל ישראל של תלמיד - האב התלונן בתקשורת • מעייריב

הח"כ שהתעלף לאחר ראיון, התפילה לשלום החטופים בליז'נסק, הדיל של החיילים עם האברכים, התיעוד המרטיט מהלווית החייל בבית שמש, הקפיצות של ליפא שמעלצער בבסיסים והחיזוק בבית מתתיהו (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

דברים היוצאים מן הלב

חבר הכנסת אלמוג כהן, שהותקף בתקשורת קשות על תמיכתו בהצעת החוק עונש מוות למחבלים, לקח את הדברים ללב וזעם מנהמת ליבו על "ניכוס" האבל והאסון לצד מסויים בפוליטיקה הישראלית. לאחר הראיון המתוח והנוקב הוא הוזקק לפינוי לבית החולים.

ושבו בנים לגבולם

אבי תנועת הקירוב הגאון רבי יצחק דוד גרוסמן, רבה של מגדל העמק וחבר מועצת הרבנות הראשית, שלמן אותו רגע בשמחת תורה בו נודע על הטבח הגדול, זימן עצמו ויצא למסע בין הלוחמים והפצועים, לחזק את עם ישראל ולהפיח בו רוח עידוד ותקווה, יצא למסע תפילה מרגש בציונו של רבי אלימלך מליז'נסק.

ספרא וסייפא

ראש כולל באשמורת הבוקר הרב דוד אתרוג, סיכם על 'דיל' מיוחד עם קצין קרבי המפקד על לוחמים רבים בשדה הקרב - הגנה מלאה בשעות הלילה הקשות גם במלחמת היצר וגם במלחמה עם חמאס.

חמול על מעשיך

מאות תושבי בית שמש ליוו את הקדוש בנימין מאיר ארלי הי"ד תוך שהם שרים את מילות התפילה "חמול על מעשיך עם הלחן המוכר מבתי הכנסת בימים הנוראים. אכן. אלו ימים נוראים.

נקרע אל הדגל

אב חרדי מהר נוף התלונן בתקשורת על קריעת דגל ישראל שהביא בנו לתלמוד התורה החרדי בהר נוף ע"י מנהל הת"ת. צוות מעייריב כמובן לא דן בשאלת קריעת הדגל אולם בהחלט ממליץ להורים לחשב מסלול ולבחור את מוסדות הלימוד של ילדיהם על פי השקפת עולמם שלהם, ולא לנסות לעצב את השקפת עולמם של מנהלי המוסדות לטעמם האישי. רק המלצה.

זכור נזכור את אשר עשה לנו עמלק

יו״ר יהדות התורה השר יצחק גולדקנופף מתחייב במכתב למשפחות החטופים: ״אני מבטיח להמשיך ולהעלות את זעקת משפחות החטופים בישיבות הממשלה ובדיונים עם ראשי הקואליציה למען הצלת החטופים ילדים נשים אבות ואימהות בכל כוחי".

מי שלא קופץ -

אין כזה אחד! הזמר החרדי-חסידי ה-כל כך פופולארי ליפא שמלצר, הגיע מארה"ב לארץ הקודש על מנת לשמח במעט את הלומים - רדע לפני כניסתם לקן הצרעות העזתי. התיעודים מריקודי ליפא עם החיילים - הקפיצו גם את צוות מעייריב.

החיזוק והבשורה

כפי שדיווחנו כבר ב'מעייריב', חבר המועצת, ראש הישיבה הגאון רבי ברוך ויסבקר נחלש מאוד לאחרונה. תלמידיו, שלא מסוגלים לדמיין רגע בלעדיו של ראש הישיבה הנערץ, הרעישו את העליונים עם חיזוק מיוחד... התוצאה לא איחרה מלבוא. (כמובן, צוות מעייריב לא מחשב חישוביו של מי שאמר והיה העולם, אך גם אינו יכול להתעלם מן העובדות - ועל כן היצגנו אותם בפניכם).

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר