חדשות עם קנייטש

ההוראה הדרמטית בחסידות גור - בגלל המלחמה | מעייריב

השיר המרטיט שכתב הגר"ש בעדני זצ"ל, ההתנצלות של ראש ישיבת חברון, שירת הנשמה בהלוויית הלוחם הקדוש והיוזמה של השר להארכת כהונתו של רב העיר • צפו בתוכנית המלאה (מעייריב) 

יהודה גליקמן | כיכר השבת |
(מגיש: יהודה גליקמן | צילום: למי עזוז | עריכה: ידידיה כהן | הפקה: אשר רוט ואיציק אוחנה)

תם עידן הפארנצ'ס בגור

הוראה משמעותית בחסידות גור מנעה את השתתפות עשרות אלפי החסידים במעמד החופה לנכדת האדמו"ר, שהתקיימה על גג בית המדרש והחסידים צפו באירוע באמצעות מסכי ענק.

ההתנצלות של ראש הישיבה

ראש ישיבת חברון הגר"ד כהן מסר שיחת חיזוק בישיבת בית מדרש עליון ובגלל קוצר הזמן ולוח הזמנים הצפוף שכלל התחייבויות קודמות הוא עזב מוקדם, בעקבות כך הוא שיגר התנצלות באמצעות המשגיח על שנבצר ממנו לשמוע את שיחתו של ראש הישיבה על עניני השעה.

שיר הדביקות המרטיט שכתב זקן המועצת

שיר מרגש ומלא געגועים לאהבת השם שכתב הגאון רבי שמעון בעדני זצ"ל, התגלה בימים שאחרי פטירתו על ידי בני המשפחה - שהחליטו להלחין למילים המרטיטות לחן של ר' הלל פלאי ובביצוע של ילד הפלא אלחנן קקון היצירה יוצאת לאור במלאת שנה לפטירתו לעילוי נשמתו הטהורה של הרב. זכותו תגן עלינו.

היוזמה של השר להארכת כהונתו של הרב

המרא דאתרא של ירושלים הגאון רבי שלמה משה עמאר, פרש באופן רשמי מתפקידו אך השר לשירותי דת מיכאל מלכיאלי פרסם היום טיוטת תקנות להארכת הכהונה של הרב במספר חודשים - עד חודשיים לאחר הבחירות לרשויות המקומיות, וזאת כדי לא להשאיר את העיר שחוברה לה יחדיו ללא רב.

שירת הנשמה בהלוויה

בהלוויה רוויית יגון נטמן החייל הקדוש יהונתן אלישע לובר ז"ל - בני משפחתו וחבריו הקרובים קיבלו עליהם דין שמים באהבה תוך כדי שירה מרטיטה שלא הותירה עין יבשה.

לשליחת אייטמים וסיפורים: mayrivkikar@gmail.com

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר