חדשות עם קנייטש

הבחורים מהישיבות קטנות הספרדיות מסרו שיעור כללי - וזכו בפרס • מעייריב

הקרע בין 'דגל' ל'אגודה' מחריף, תקציב הגשר בבני ברק עבר, הילולת רבי חיים פלאג'י באיזמיר - טורקיה, מכתב הרבנים הספרדים בדרום, העלילה והזעקה של הח"כ הספרדי והלוט שהוסר מהמצבה לפיגוע הנורא בצומת רמות (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

ה'שיעור כללי' של הישיבות קטנות

כפי שדיווחנו לפני חודש כאן ב'מעייריב' על מבצעי השיעור הכללי וה'חבורעס' שכותבים תלמידי הישיבות הקטנות במטרה לעלות ולהתעלות בתורה, הפרסום גרם למאות בחורי ישיבות נוספים להצטרף לפרויקט האדיר. השבוע הגיע הפרויקט אל סיומו והפרס הוענק ל'צורבים' הצעירים שרקדו ופיזזו עם הזיצער פיני איינהורן.

לא להציע מהיציע

בדגל התורה לא ממש אהבו את השתתפותו האנרגטית של השר יצחק גולדקנופף מאגדות ישראל בכנס הימין שמטרתו המוצהרת היא - חזרה לחבל עזה ולהתיישבות בגוש קטיף.

הגשר יוקם ולבני ברקים הייתה אורה

כפי שדיווחנו בעבר במעייריב על העיכובים והאכזבות בבניית השכונה החדשה בצפון בני ברק - שכונת איילת השחר בצפון העיר כעת מתברר שאחד החסמים הגדולים שהיה הולך להיפתר באמצעות בניית גשר משמעותי שיחבר בין העיר בני ברק לשכונה החדשה. צוות מעייריב מודה ליו"ר ועדת הכספים בשם מאות אלפי תושבי בני ברק.

הילולת רבי חיים פלאג'י זיע"א

על אף המתיחות הרבה, בשל קשריו עם השלטונות הטורקיים לאורך השנים וראשי הקהילות היהודיות, קיבל הרב שלמה זביחי רב יהדות ׳משהד׳ ורב קהילת ׳תפארת רפאל׳ היתר מיוחד להגיע לקברו של רבינו חיים פלאג׳י באיזמיר שבטורקיה במלאות 156 שנים לפטירתו של הצדיק.

רבני הדרום מחזקים את התושבים

בעקבות המלחמה המתמשכת חודשים רבים, יוצאים רבני הערים החרדיות בדרום הקרובים למקום האש במכתב חיזוק וקריאה לכלל הציבור להרבות בלימוד תורה בתענית דיבור. במכתבם כותבים הרבנים: "עלינו ליידע ולהשריש כי ההגנה האמיתית והאיתנה היא רק מכוח לימוד התורה וזהו המגן האמיתי מפני העומדים לכלותינו".

העלילה והזעקה

ינון אזולאי אינו מחזיק סמארטפון. יודע זאת כל נער חרדי כמעט. מסתבר, שמשתתף כלשהו בדיון על הקומות הכשרות, הטיח בח"כ הצדיק כי הוא מחביא סמארטפון שמציץ לו מהחליפה. מה שאירע מיד לאחר מכן - לא פחות מהצגה. צפו.

שנה לפיגוע הנורא ברמות

במעמד ראש העיר ירושלים משה ליאון, נחשף היום לוח ההנצחה לזכרם של נרצחי הפיגוע שאירע בערב שבת פרשת יתרו בתחנת האוטובוס בשכונת רמות בירושלים. בטקס שנערך במקום הפיגוע המחריד השתתפו גם סגני ראש העיר, חברי מועצה, בני המשפחות, מכרים וידידים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר