חדשות עם קנייטש

ההדלפה שמסעירה את בית שמש והרבי השטייגעניסט • מעייריב

התיעוד המיוחד של האדמו"ר השטייגעניסט, ההתפתחויות בפרשיית אסון הקיר בשכונה החרדית, מעצר הקטין באלעד והעלייה במחירי החשמל והדלק (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

המספרים והסיפורים

'כיכר השבת' הסעיר הבוקר את המגזר החרדי בכלל, ואת תושבי בית שמש בפרט - עם פרסום נתוני הדאטה מפילוח המצביעים החרדים בעיר. אדהכי והכי - גור חתמו על תמיכה במועמד ש"ס ופתחו את הקלפים מחדש. האמנם? תלוי את מי שואלים.

האדמו"ר השטייגעניסט

האדמו"ר מיערוסלאב ממודיעין עילית ידוע כמתמיד עצום, חסידיו מספרים כי עוד בתור בחור כשלמד בישיבת צאנז היה מתגנב בלילה לבית מדרש לפני שנעלו והיה יושב ולומד עד שבאו לפתוח בבוקר. התיעוד שבפניכם - לא יותיר אתכם אדישים.

הכישלון יתום - ההורים שכולים

חודש לאחר האסון הנורא בשכונת בית ישראל בירושלים, עם קריסתו של קיר מבנה בחדר דירה על הבחור יצחק שטיינברגר ז"ל, שנהרג מהפגיעה הקשה, פנה עורך דינה של המשפחה לעיריית ירושלים במכתב נוקב ובו הוא מגולל את סדרת האירועים וההתנהלות הרשלנית שהובילו לקריסה, ודורש תשובות ובדיקה מעמיקה. בעירייה מגיבים - מדובר באתר בנייה אחר ובכל מקרה המכתב ייענה בהתאם כמצופה.

זהירות! אסון לפניך

שבת מברכים אדר א' מתקרבת, וריח פורים כבר עולה באפיהם של אי אלו נערים הסוחרים בנפצים ומסכנים את עצמם וסובביהם. הבוקר, המשטרה עצרה קטין בעיר אלעד, וברשותו נתפסו כמאה נפצים וזיקוקים מסוכנים.

השיפוצים בבית מתתיהו חוזרים

בישיבת בית מתתיהו בראשותו של חבר המועצת הגאון רבי ברוך (בן צביה) ויסבקר לרפו"ש, נכנסו באלול האחרון לבית המדרש הענק שהורחב ע"י איגוד הבוגרים, מה שייתר את הצורך בשימוש בגלריות שאפיינו עד כה את ביהמ"ד. מלאכת הבניה היתה אמורה להימשך אך נעצרה בעקבות המלחמה והמחסור בפועלים. הבוקר הופתעו בני הישיבה לגלות שהבניה נמשכת כאשר פועלים יהודיים עמלים לפרק את הגלריה שנותרה מבית המדרש הישן.

היוקר יאמיר. מאוד יאמיר

בשורה קשה לאלפי משפחות. מחירי הדלק והחשמל עולים - ואיתם צפויים להתייקר כמעט כל מוצרי היסוד במשק הישראלי. בחברת החשמל מסבירים על ההתייקרות, והציבור אמנם מבין אותם, אבל עם ההסברים הללו, ככל הנראה מוצרים רבים יישארו על מדפי הסופרים. ואין לנו על מי להישען - אלא על אבינו שבשמים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר