חדשות עם קנייטש

כיצד ישפיעו ההמלצות החדשות בגור על המגזר החרדי כולו • מעייריב

עולם התורה מתאבל על לכתו של ראש הישיבה הגר"ב ויסבקר זצוק"ל, שבת של אסונות במגזר החרדי, התיעוד של ראש הישיבה שר עם רבה אלתר "פרעה בפיג'מה", החתונה שאיחדה את כל חלקי המגזר הליטאי, דאגה בעולם התורה בעקבות מצבו של הגר"י הלל והברית לנכדם של חברי המועצת (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

השריפה אשר שרף השם

עולם התורה איבד בליל שישי את אחד מגדולי מרביצי התורה בדורנו. כמעט ואין ישיבה במגזר הליטאי, שצוותה אינו מתברך באחד מטובי בוגרי ישיבת בית מתתיהו. בניו של ראש הישיבה מונו למלא את מקומו בהנהגת הישיבה וגדולי הדור הספידוהו ובכו עם כל בית ישראל את השריפה הגדולה אשר שרף השם.

שבת של אסונות

מספר אסונות קשים פקדו את הציבור החרדי סמוך לכניסת השבת ובמהלך השבת ברחבי הארץ.

שעות ספורות לפני כניסת השבת - יהודי ירושלמי, הרב אברהם דוד גרודזינסקי זכרו לברכה, כבן 65 שעלה לארץ מבריטניה, טבע במקווה 'ויז'ניץ', ברחוב קצנלנבויגן בשכונת הר נוף בירושלים.

בליל שבת הלך לעולמו הזמר והמחנך "רבי אלתר" - הרב אלתר צבי אריה יכנס זכרו לברכה, שהתפרסם עם עשרות אלבומים המיועדים לילדים ובהם שירים רבים אותם כתב וביצע בעצמו.

במהלך השבת הלכה לעולמה תושבת שכונת רמת שלמה בירושלים - מרת חגית ברכה וקסלר עליה השלום, והיא בת 30 בלבד. היא הייתה בתו של יבדלחט"א, הגאון רבי ישראל לנדא - ראש ישיבת היכל יצחק (לנדא) בירושלים, ובעלה הגאון רבי אביגדור וקסלר שיבדל לחיים ארוכים - אמן - מכהן אף הוא כר"מ בישיבת היכל יצחק - לנדא. הותירה אחריה את בעלה ו-3 יתומים רכים.

בצפת הלך לעולמו הילד הרך בשנים, עזריאל גולדשמיט זכרו לברכה - בגיל 8, לאחר שנתיים בהן התמודד עם מחלה קשה. אביו שיבדלחט"א, 'רב שלוימה' גולדשמיט, ניסח את מודעת האבל הייחודית כאשר ממנה בולטת אמונה יוקדת בתחיית המתים ובגאולה שלימה בקרוב.

רבה אלתר ורבי יצחק שרים על פרעה

חודשים ספורים לפני פטירתו של משמח הילדים רבי אלתר זכרו לברכה, לביקור חולים ליד מיטתו בבית החולים הגיע ראש הישיבה הגאון רבי יצחק אזרחי כדי לשמח אותו בימי חוליו הקשים ביותר. במהלך ביקורו - שר וזימר ראש הישיבה עם רבי אלתר את השיר הנצחי אותו מכירים כל ילדי החיידרים – "פרעה בפיג'מה באמצע הלילה".

תקנות או המלצות?

בחסידות גור הגדולה החליטו להילחם בתופעת הבזבוזים באירועים ושמחות ובימים אלו הוקמה ועדת הנורמות של החסידות שתפקידה יהיה להמליץ עבור מאות אלפי משפחות החסידים על תקנון עריכת השמחות מתוך צניעות ופשטות ללא בזבוזים מיותרים ותחרות מנקרת עיניים.

חתונת האחדות

בסוף השבוע התקיימה שמחת נישואי בנו של הגאון רבי נחום רוזנבלט - ראש ישיבת מאירת שמועה באשדוד עם בתו של הגאון רבי שמחה רוזנבלום מרבני ישיבת מאירת שמועה. בשמחה השתתפו מאות תלמידים בחורי ישיבות ואברכים ובראשם ראשי ישיבות מעולם התורה ומכל הפלגים הליטאים.

מה יהיה?

תלמידיו של ראש הישיבה ומזקני המקובלים הגאון רבי יעקב הלל, מבקשים מהציבור לקרוע שערי שמים בתפילה לרפואתו של ראש הישיבה לאחר שחלה לא עלינו במחלה הקשה. שמו המלא לתפילה - רבי יעקב משה בן גלדיס כתון בתושח"י.

גזע תרשישים

היום התקיימה שמחת הברית לנינם המשותף של חברי מועצת חכמי התורה הגאון הגדול רבי שלמה בן שמעון, גאב"ד "בני ציון" וראש הישיבה הגאון הצדיק רבי יהודה כהן - נכד לגאון הגדול הרב חנוך כהן ראש ישיבות "באר התלמוד" בן לחתנו הרב חיים בן עטר ר"מ בישיבת "באר התלמוד". בכסא של אליהו כובד הסבא רבא הגאון רבי שלמה בן שמעון בסנדקאות כובד הסבא רבא ראש הישיבה הגאון הצדיק רבי יהודה כהן. ויקרא שמו בישראל: מרדכי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר